Спеціальні потреби

Ознаки сповiльнення розвитку української економiки


Українська економіка до кінця року розвиватиметься повільніше, ніж раніше прогнозував уряд. В деяких областях та галузях очікується навіть спад виробництва. Не вдається нинішньому складу кабінету міністрів вгамувати й зростання цін на деякі товари. Стрімке підвищення вартості цукру останніми тижнями може призвести до першої відставки міністра.

ВВП країни за перше півріччя виріс лише на 4,7 відсотки. В минулому році ця цифра була вдвічі більшою. Лише транспорт, сільське господарство та обробна промисловість показують гарні темпи розвитку. Металургія та вугільна галузь демонструють майже нульові показники.

Лідерами спаду є Тернопільська, Донецька та Львівська області. Міністр економіки Сергій Терьохін каже, що уповільнення зростання сталося через низку як внутрішніх, так і зовнішніх факторів. Один із них – соціальна спрямованість цьогорічного держбюджету:

«Приблизно 90% всіх витрат йде не на виробництво, не на розвиток, а на споживання. Це є питання ринку нафти і суміжного ринку газу. Це є питання практично колапсу ринку металу».

Втім прогноз інфляції на цей рік вирішили не змінювати. Вона не перевищить 10 відсотків, каже міністр. До кінця літа очікують навіть зниження цін на промислову продукцію. Найбільше ж подорожчав цукор. Експерти навіть заговорили про цукрову кризу.

До речі, зростання цін на цукор може стати причиною першої відставки членів нового уряду. Аграрний міністр – член Соцпартії Олександр Баранівський настоює на недоцільності тимчасового відкриття ринку для імпортного цукру. Саме його позиція, за словами Терьохіна призвела до необгрунтованого подорожчання цукру. В Україні він вже коштує майже на чверть дорожче, ніж у Швейцарії:

«В яку ситуацію поставив один міністр весь ринок цукру і українських споживачів? До вересня місяця український уряд не може виправити ситуацію. В держрезерві цукру немає. Коли немає економічної відповіді – відповідь має бути політичною. Хоча б політично хтось має відповісти за таку ситуацію», зазначив Терьохiн.

Деякі ЗМІ повідомляють, що прем`єр Тимошенко вже поставила ультиматум перед своїм підлеглим. Або він погоджується із наміром уряду дозволити ввезення імпортного цукру, або йде у відставку.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG