Спеціальні потреби

Опозиція знову звинувачує владу у переслідуваннях


Українська опозиція і далі продовжує звинувачувати владу у політичних переслідуваннях. Останнім часом прокуратура пред`явила звинувачення кільком відомим політикам, що представляли колишню владу, і це стало причиною чергових заяв від опозиції.

Минулого тижня Генеральна прокуратура пред`явила звинувачення колишнім губернаторам Харківщини та Луганщини Євгену Кушнарьову та Віктору Тихонову. Обидва вони були активними учасниками відомого з`їзду у Северодонецьку, який відбувся напередодні третього туру виборів і на якому виголошувалися погрози територіальному поділу України. Нині обом керівникам інкримінують зазіхання на територіальну цілісність України і їм загрожує 5 років ув`язнення. Втім, закінчення розслідування стало черговим приводом для опозиції заявити, що таким чином влада прибирає своїх політичних супротивників. Минулого тижня спецпідрозділ Беркут намагався потрапити до помешкання депутата Тетяни Засухи, аби передати повістку для дачі показів її чоловіку, ексгубернатору Київщини, і це теж перетворилося на політичний скандал.

Ще одну справу завели і на одного з лідерів НДП – Анатолія Толстоухова, який раніше обіймав посаду міністра Кабінету міністрів. Йому інкримінують перевищення службових обов`язків. Саме він разом із тодішнім віце-перм`єром Табачником підписали до друку газету „Урядовий кур`єр”, в якій було заплановано друк результатів виборів з перемогою Януковича, хоча Верховний суд заборонив це робити.

Один з головних звинувачувальних аргументів, який звучить практично у всіх опозиціонерів – це порушення правових процедур під час розслідування подібних справ.

У суботу перший український президент, а нині активний соціал-демократ об`єднаний Леонід Кравчук виступив із різкою критикою влади, яку він назвав такою, що перебуває на стадії „первіснообщинного мислення” та з ініціативою об`єднання всіх опозиційних сил у форму під назвою „Об`єднаймо Україну”. До неї вже готовий приєднатися Кушнарьов, якому саме за сепаратизм загрожує в`язниця. У своїй заяві він зазначає, що нова влада серед іншого заганяє країну не лише до політичної, але й економічної кризи.

Влада на ці звинувачення поки що не реагує. Силові міністри, які неодноразово звітували щодо своїх дій у паралменті, кажуть, що дотримуються букви закону і звинувачення щодо замовлення кримінальнимх справ проти політиків категорично відкидають. Між тим, схоже, що всі ці скандали та звинувачення стануть одним із головних виборчих гасел нової опозиції.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG