Спеціальні потреби

Сорос: Путiн радив розстрiляти українську революцiю


Російський президент Путiн радив екс-президентові України Кучмi застосувати зброю проти учасників помаранчевої революції. Про це заявив засновник Міжнародного фонду “Відродження”, відомий американський філантроп і фінансист Джордж Сорос на прес-конференції в Києві, присвяченій підсумкам його візиту в Україну.

За словами Джорджа Сороса, [переклад з англiйської] “президент Путін радив президентові Кучмі стріляти в натовп під час помаранчевої революції. На щастя, Кучма пораду не прийняв. Натомість коли Путін радив президентові Узбекистану Карімову зробити те саме, Карімов скористався з цієї поради. Результатом стала одна з найбільших різанин у новітній історії”.

Таку заяву засновник Міжнародного фонду “Відродження” зробив на прес-конференції в Києві. На думку Сороса, в Узбекистані влада розстріляла учасників мирної демонстрації, а не ісламських екстремістів, як про те йшлося в офіційних повідомленнях. Він повідомив також, що хоч фонд “Відродження” змушений був піти з Узбекистану, він і далі допомагатиме запровадженню демократії в цій країні.

Що ж до допомоги Україні, то після помаранчевої революції фонд “Відродження” не планує ні збільшувати її, ані зменшувати. Інвестиції Сороса в Україну становлять 7 мільйонів на рік, і гроші зосередять на чотирьох ділянках. Перша – свобода інформації. Як сказав фінансист, секретних указів, виданих президентом чи урядом, не повинно бути, і Україні потрібен закон, який це забезпечить. Друга ділянка – вільні засоби масової інформації. За словами Сороса, зараз в Україні вільні ЗМІ, однак якщо не закріпити цю свободу, вона не триватиме довго. А відтак фонд сприятиме створенню Ради з питань ЗМІ та перетворенню державного мовлення на громадське. По-третє, кошти фонду підуть на подолання корупції в галузі освіти, а саме запровадження незалежного тестування для вступу до вузів. І четвертий напрям – допомога системі правосуддя, зокрема надання безоплатної адвокатської допомоги всім, хто не може оплатити захист в суді.

Джордж Сорос каже, що він аплодує помаранчевій революції. Але революція, за його словами, була не кінцем шляху, а лише початком. Її здобутки мають бути інституалізовані – бо інакше все повернеться на “кола свої”. Цьому фонд і готовий прислужитися:

“В інтересах автократів таких, як Путін, звинувачувати мене в революціях, бо вони не хочуть визнавати той факт, що сам народ повстає проти корупції і тиску автократичних режимів. Але демократична революція, якщо вже вона сталася, створює передумови для зміцнення демократичних засад, і ось тут я і мій фонд готові стати в пригоді”, -- заявляє Джордж Сорос.

Цього разу американський філантроп приїздив в Україну, щоб відзначити 15-у річницю створення тут свого фонду “Відродження”. У Києві Сорос зустрічався з Президентом Ющенком і прем”єр-міністром Тимошенко, спікером парламенту і членами уряду.

Джордж Сорос каже, що хоче допомогти Україні рухатись до відкритого суспільства. А на запитання, навіщо це йому треба, відповів так:

“Люди мають причини для підозр, бо багаті нечасто дають гроші без якихось прихованих мотивів. Але мої мотиви прозорі: я даю гроші на розвиток відкритого суспільства, бо маю досвід під час гітлерівської окупації, а відтак радянської окупації Угорщини. У світі є чимало людей, які хотіли б на краще змінити цей світ. Я відрізняюся тільки тим, що маю на це гроші”, -- зазначив американський фiнансист-фiлантроп угорського походження.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG