Спеціальні потреби

Суд визнав приватизацiю «Криворiжсталi» незаконною


Київський апеляційний суд підтвердив сьогоднi рішення про незаконність приватизації комбінату “Криворіжсталь”. На майно підприємства накладено арешт. Адвокати підприємства пообіцяли оскаржити це рішення. Тим часом українська влада подала сигнал про можливість підписання мирової угоди із нинішніми власниками металургійного гіганта.

Київський апеляційний суд підтвердив, що приватизація металургійного комбінату “Криворіжсталь” відбулася із порушенням закону. Суд наклав арешт на акції підприємства і заборонив будь-які дії з відчуження майна комбінату. Представники власників “Криворіжсталі” вже заявили про намір оскаржувати це рішення у Вищому господарському суді.

Тим часом українська влада висловила готовність до примирення із нинішніми власниками металургійного гіганта. Про це заявив президент Віктор Ющенко. Він привітав ініціативи укласти мирову угоду, яку запропонували уряду власниики "Криворіжсталі" - структури близькі до підприємців Ріната Ахметова та Віктора Пінчука. Однак, за словами Ющенка, вона має базуватися на рішенні суду. Президент ще раз підтвердив, що вважає приватизацію комбінату незаконною.

Інвестиційно-металургійний союз вже передав на розгляд уряду свої пропозції у письмовому вигляді. Вони зводяться до створення міжвідомчої робочої групи за участю урядовців та представників покупця. Вона має врегулювати конфлікт навколо приватизації “Криворіжсталі”. Представники власника раніше висловлювали готовність доплатити за куплений влітку минулого року пакет акцій комбінату. Адвокати власників “Криворіжсталі” звернулися з клопотанням відкласти засідання суду, який розглядає законність приватизації. Однак його відхилили.

Проти мирової угоди виступив Фонд держмайна. За словами його керівника, в Україні немає необхідної законодавчої бази. Крім того, переговорний процес може виявитися дуже тривалим.

“Криворіжсталь” – один із десятків обєктів, законність приватизації яких обіцяє переглянути українська влада. Перелік підприємств, приватизацію яких ставлять під сумнів, уряд пообіцяв оприлюднити наступного тижня. Одночасно на розгляд Верховної Ради подадуть законопроект про можливість та умови дооцінки раніше приватизованих об`єктів.

Українські та іноземні оглядачі неодноразово закликали уряд Тимошенко якнайшвидше поставити крапку в перегляді результатів приватизації. На думку оглядачів, ситуація невизначеності шкодить притоку до країни інвестицій.

Відео - найголовніше

Історія США: Політичні гасла. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG