Спеціальні потреби

Мiж адмiнiстрацiєю Буша та Мiжнародною амнiстiєю розгорiлася словесна вiйна


Через два дні після того, як президент Буш назвав абсурдною критику на адресу США з боку Міжнародної амністії, з подібними зауваженнями виступив міністр оборони США Дональд Рамсфельд. Однак цим разом не обiйшлося без вiдповiдi правозахисникiв.

Справа почалася з того, що Міжнародна амністія у своєму найновішому звіті прирівняла американську військово-морську базу Гуантанамо, де США утримують підозрюваних терористів, до радянської системи таборів примусової праці системи ҐУЛАҐ.

Цю тему Рамсфельд порушив на самому початку свого брифінгу для преси, де вiн сказав, що «складовою вільних суспільств є нагляд і такi суспiльства вітають критику, коли вона є обгрунтована, зокрема якщо ця критика стосується прав людини. Однак ті, хто виступають з безпідставними звинуваченнями більше не можуть вважатися ані об’єктивними, ані серйозними», -- зазначив вiн.

В’язні у Гуантанамо, підкреслив Рамсфельд, -- підозрювані терористи, багатьох з яких, як сказав він, навчили брехати та твердити, що їх піддають тортурам. Вiн також повiдомив, що багато з тих, кого звільнено звідти, повторно спіймано на полі бою, де вони намагалися викрадати або вбивати американців, додав міністр.

У заяві, виданій коротко після виступу Рамсфельда, Міжнародна амністія звинуватила адміністрацію Буша в ігноруванні критики організації на адресу США, як також у тому, що Вашингтон використовує звіти Амністії про інші країни тоді, коли це йому вигідно. Прикладом наведено Ірак за часів Саддама Гусейна.

За словами Амністії, Сполучені Штати не допускають її слідчих ані до Гуантанамо, ані до інших закладів утримання запідозрених терористів. Американські офіційні особи на це відповідають, що доступ до усіх цих об’єктів мають представники Міжнародного Червоного Хреста.

Рамсфельд все-таки визнав, що бувають випадки невідповідного поводження з в’язнями, однак він підкреслив, що таких інцидентів обмаль і що винуватців завжди притягають до відповідальності.

XS
SM
MD
LG