Спеціальні потреби

США обіцяють $10 млн нагороди за допомогу в переслідуванні кібершантажистів, яких підтримують інші держави


Міністерство юстиції США пропонує нагороду до 10 мільйонів доларів за інформацію, яка призведе до ідентифікації та встановлення розташування осіб, які провадять дії за вказівкою, або під контролем іноземного уряду і беруть участь в зловмисній кібердіяльності проти критично важливої інфраструктури США, йдеться в офіційному повідомленні програми уряду США «Винагороди за справедливість».

Винагороду може бути сплачено у криптовалюті, заявили у відомстві. Для того, щоб захистити джерела інформації, програма «Винагороди за справедливість» створила можливість повідомити про порушників у Темній мережі.

У повідомленні окремо відзначаються кібернапади з використанням так званих «програм-вимагачів», які блокують мережі організацій з вимогою викупу.

Подібні масштабні напади впродовж минулих місяців здійснювались на флоридську компанію-розробника програмного забезпечення Kaseya, компанію JBS, найбільшого виробника м‘яса в світі, який має значні виробничі потужності у США, а також на американський трубопровід Colonial, який постачає бензин у регіони Східного узбережжя США.

В середу уряд США оголосив і про інші важливі ініціативи в сфері подолання кіберзагроз. Так, зокрема о, було введено в дію ресурс stopransomware.gov, призначений для протистояння атакам кібершантажистів а також оголошено про роботу міжвідомчої групи з протистояння кібершантажистам.

Питання кібернападів є важливими в діалозі США та Росії, підкреслювали в Білому домі. Адміністрація США закликала Росію вжити заходів з протидії кіберзлочинцям, які провадять діяльність з її території.

Дивіться також: Західні коментатори назвали збурювання неприязні у Грузії до ЛГБТ спільноти - кремлівською операцією у центрі Тбілісі. Відео

XS
SM
MD
LG