Спеціальні потреби

5 статтю НАТО може бути застосовано через кібернапад - в Держдепі озвучили п‘ять засад політики в кіберсфері


Промова дежсекретаря США Ентоні Блінкена у Вашингтоні
Промова дежсекретаря США Ентоні Блінкена у Вашингтоні

«Країни, які дають прихисток кіберзлочинцям, повинні вжити заходів. Якщо вони цього не зроблять, це зробимо ми», - такий принцип у відносинах з Росією у кіберсфері озвучив Блінкен.

«Основоположні права людини мають залишатись в центрі майбутніх інновацій», - заявив держсекретар США Ентоні Блінкен у своїй промові на Світовому саміті нових технологій у вівторок. Він застеріг від «техноавторитаризму» Китаю та Росії.

Головний дипломат США закликав до колективної міжнародної відповіді на кіберзагрози і підкреслив прогрес у цій сфері. Він наголосив на згоді НАТО, підтвердженій на саміті в червні, стосовно того, що кібернапад може стати основою для застосування 5 Статті Альянсу з колективної безпеки: «напад на одного є нападом на всіх».

Блінкен також наголосив на міжнародній підтримці, яку США отримали у реакції на кібернапад на SolarWinds - 22 країни а також ЄС і НАТО швидко підтримали висновок США про причетність Росії до цієї атаки.

«Країни, які дають прихисток кіберзлочинцям повинні вжити заходів. Якщо вони цього не зроблять, це зробимо ми», - такий принцип у відносинах з Росією у кіберсфері озвучив Блінкен.

Питання кібернападів отримало особливу увагу у відносинах США та Росії зокрема, після повідомлень про кібернапад із використанням програми-шантажиста, проведений проти амерканського розробника програмного забезпечення Kaseya на початку липня. Напад пов‘язали з базованою у Росії групою REvil. Сайти компанії REvil, з яких велись переговори щодо викупу за напад, вийшли з ладу у вівторок, повідомляють ЗМІ.

Загалом, у своїй промові Блінкен озвучив шість принципів, якими американська дипломатія керуватиметься в кіберсфері.

1. Зменшення ризиків для національної безпеки з боку зловмисної кібердіяльності та нових технологій. В цьому контексті американський дипломат наголосив на важливості міжнародної співпраці задля встановлення стандартів, «що діють не лише у військовий, але і у мирний час, бо перед нами постали кіберпорушення поза контекстом війни».

2. Лідерство в конкуренції стратегічних технологій з Китаєм а також захист технологій, зокрема, каналів постачання напівпровідників та інших елементів.

3. Посилення співпраці з приватним сектором задля забезпечення відкритого, надійного та безпечного інтернету.

4. Створення стандартів в сфері нових технологій. Тут Блінкен наголосив на роботі, що ведеться в цій сфері в рамках Міжнародного союзу електрозв‘язку, зокрема, стосовно застосування технології розпізнавання обличчя.

5. Подолання дезінформації, запобігання зловживанням спостережних технологій, захист свободи інтернету а також співпраця з іншими країнами в сфері захисту приватних даних, модеруванні контенту, цифрової торгівлі - елементи політики, покликані забезпечити роботу нових технологій на захист демократії.

6. Просування міжнародної співпраці.

Дивіться також: Час-Тайм. Чого очікувати від Німеччини у питанні Північного Потоку-2?

Час-Тайм. Чого очікувати від Німеччини у питанні Північного Потоку-2?
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:00 0:00

XS
SM
MD
LG