Спеціальні потреби

Johnson&Johnson заявляє про ефективність своєї вакцини від дельта-штаму COVID-19


Компанія - виробник вакцини від COVID-19 Johnson&Johnson оприлюднила дані дослідження, які підтверджують, що одне щеплення вакциною цього виробника надає імунний захист від COVID-19 на строк вісім місяців а також захищає від більш заразного дельта-штаму інфекції. Крім антитіл, вакцина сприяє виробництву Т-клітин для захисту від захворювання. Відповідну заяву компанія опублікувала в четвер.

«Поточні дані досліджень, що тривають вісім місяців, вказують, що одне щеплення вакциною Johnson&Johnson від COVID-19 викликає потужну нейтралізуючу відповідь антитіл, яка не спадає, а натомість, ми бачимо покращення з плином часу. До того ж, ми бачимо стійку і особливо тривку відповідь клітинного імунітету», - заявив Матай Маммен, очільник дослідницького напрямку Janssen, Johnson&Johnson.

В компанії також заявили про те, що вакцина викликає стійку відповідь і надає адекватний захист від нового дельта-штаму COVID-19.

Раніше з відповідними заявами про те, що їхні вакцини надають стійкий захист від COVID-19, що може тривати кілька років, а також захищають від дельта-штаму, виступили компанії Pfizer та Moderna.

«Ці нові дані обнадійливі і зміцнюють наше переконання, що вакцина Moderna від COVID-19 продовжить надавати захист від виявлених штамів», - говорить Стефані Бансел, керівниця Moderna.

Раніше цього тижня головний інфекціоніст США д-р Ентоні Фаучі назвав дельта-штам найбільшим викликом для подолання пандемії у США.

В коментарі CNN він застеріг, що з поширенням більш заразного штаму «Дельта», спалахи захворювань можуть статись у регіонах США, де рівень вакцинацій є найнижчим. Різниця в рівні вакцинацій може створити ситуацію, коли існуватиме «дві Америки», говорить він.

«Коли такий низький рівень вакцинацій накладається на новий штам, який має високу ефективність поширення, в недовакцинованих регіонах - штатах, містах чи округах - будемо бачити такі окремі плями... це, немов, ми отримаємо дві Америки», - наголосив Фаучі.

Наразі у США вакциновано більше 46% населення, згідно з даними Центрів США із контролю над захворюваннями. Однак, в низці штатів, таких як Арканзас, Алабама, Луїзіана та Міссісіпі, рівень вакцинацій не перевищує 35%.

В цій статті використано матеріали CNN та заяви компаній.

Дивіться також: В Україні запрацював ринок землі: західні експерти та дипломати вітають Україну, називаючи це проривом. Відео

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG