Спеціальні потреби

Закордонні українці – один із пріоритетів української дипломатії у 2021 році 


Про це сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на онлайн-брифінгу 24 грудня

Перелічуючи 7 пріоритетів української дипломатії в наступному році, Дмитро Кулеба назвав одним із таких пріоритетів «розробку і створення якісно нової та ефективної політики держави Україна щодо закордонних українців».

«Потреба в такій політиці перезріла. Нам потрібно вивести взаємодію із закордонним українством на якісно новий рівень», - сказав Кулеба.

зберігати оцю єдність української спільноти у світі


Як він додав, необхідно «свіжим оком подивитися на саму структуру закордонних українців, тому що за результатами низки хвиль міграції це дуже різні люди в дуже різних країнах, в яких є відмінні потреби. А потреба української держави щодо них одна: зберігати оцю єдність української спільноти у світі, де б люди не знаходилися і чим би не займалися».

За словами міністра, «Якщо ти хочеш бути українцем, якщо ти ідентифікуєш себе як українець, то не важливо, в якому кутку світу ти знаходишся, ти повинен мати зв’язок з українською державою, відчувати її підтримку і підтримувати її».

Як наголосив очільник зовнішньополітичного відомства, «Саме довкола цього принципу ми будемо працювати з самими закордонними українцями для того, щоб побудувати нову ефективну політику взаємодії з ними і підтримки їх».

Серед інших пріоритетів діяльності МЗС у 2021 році міністр закордонних справ назвав протидію російській агресії, боротьбу з COVID-19, запуск Кримської платформи, нарощування експорту і залучення інвестицій, відновлювальна енергетика, а також вихід на Африканський континент.

Раніше в інтерв’ю журналістам Дмитро Кулеба називав наступний рік «роком закордонних українців».

Дивіться також: Хендмейд-подарунки від українських майстринь у США. Відео

Хендмейд-подарунки від українських майстринь у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG