Спеціальні потреби

НАСА запустить марсохід з першим міжпланетним гелікоптером


Назву «Винахідливість» для гелікоптера, що здійснить перший політ на Марсі вигадала Ваніза Рупані, школярка з американського штату Алабама
Назву «Винахідливість» для гелікоптера, що здійснить перший політ на Марсі вигадала Ваніза Рупані, школярка з американського штату Алабама

Американське космічне агентство США НАСА планує відправити п‘ятий марсохід на червону планету. Пуск заплановано на 30 липня, і вікно для можливого запуску триватиме до 15 серпня. Планується, що марсохід прибуде на планету в лютому.

Цього разу робот вартістю 2,7 мільярда доларів збиратиме зразки ґрунту для аналізу на виявлення можливих свідчень іншопланетного життя. Робот працюватиме на ядерному паливі, що має забезпечити його роботу протягом 14 років - значно довше ніж запланований час місії у два роки. Марсохід запакує зразки ґрунту і залишить їх на поверхні. В 2026 році НАСА планує запустити інший апарат, який забере зразки та доставить їх на орбіту планети. З орбіти зразки забере космічній корабель і доставить їх на Землю.

«Якщо це звучить складно - так і є», - заявила Лорі Глейз, директор планетарної науки НАСА під час брифінгу для преси 17 липня.


Через два місяці після прибуття на Марс, марсохід випустить невеликий гелікоптер, який, за планом, здійснить перший політ на іншій планеті. Для того, щоб провести переліт в розрідженій атмосфері Марса, його лопаті крутитимуться в вісім разів швидше, ніж лопаті вертольота на Землі, пише Business Insider.

Ще одним завданням марсоходу буде зробити дослідницькі роботи, щоб підготуватись до можливого запуску на Марс астронавтів. Одна з програм передбачає вивчення можливостей перетворення марсіанського вуглекислого газу, за якого майже на 95% складається атмосфера планети, на кисень для того, щоб астронавти могли дихати.

Дивіться також: Час-Тайм. Чи мають США і надалі допомагати Україні протистояти агресії Росії?

Час-Тайм. Чи мають США і надалі допомагати Україні протистояти агресії Росії?
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:01 0:00

XS
SM
MD
LG