Спеціальні потреби

Під час антитерористичної операції на Сході України загинуло 30 сепаратистів


Озброєний проросійський бойовик
Озброєний проросійський бойовик
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що в понеділок у ході антитерористичної операції у східноукраїнському місті Слов’янськ загинуло 30 проросійських сепаратистів. Аваков сказав у вівторок, що в результаті перестрілок загинули також чотири урядові військовослужбовці і 20 отримали поранення.

З інших подій. Органи влади тимчасово припинили повітряний зв’язок з Донецьком. Неясно, чому припинено польоти і на як довго.

У той час, як в Україні збільшується хвиля насильства, генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив Французькому агентству новин, що він запропонує себе як посередника перед тим, як ситуація спричинить величезні наслідки поза будь-яким контролем.

Україна опинилася перед найбільшою кризою з часу проголошення незалежності з приводу питання, чи інтегруватися в європейські структури, чи ще більше наблизитись до Росії. Проросійські сепаратисти контролюють приблизно 10 міст на сході України, вимагаючи права на проведення референдуму про те, чи відокремитись від України і приєднатися до Росії.

Подібний референдум у березні в Криму довів до анексії Росією півострова і спалаху нинішньої кризи.

Міністерство закордонних справ Росії закликає українську владку вивести свої війська зі східних районів і розпочати переговори про способи розв’язки політичної кризи. Причому Росія твердить, що новий український уряд контролюють антиросійські націоналісти і неонацисти. Вона також каже, що має право захищати російськомовних громадян.

Тимчасовий прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк звинувачує Росію в тому, що вона намагається знищити Україну шляхом, за його словами, «добре спланованої провокації» проти українського уряду.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG