Спеціальні потреби

Навчання українських пілотів на F-16 почнеться в Румунії і Данії у серпні - Міноборони Данії


Пілот Повітряних сил ЗСУ із позивним "Джус". Зараз українські льотчики оперують радянськими винищувачами МіГ-29 і Су-24. Фото ілюстративне, надане Голосу Америки пілотом
Пілот Повітряних сил ЗСУ із позивним "Джус". Зараз українські льотчики оперують радянськими винищувачами МіГ-29 і Су-24. Фото ілюстративне, надане Голосу Америки пілотом

Коаліція з 11 країн почне навчати українських пілотів керувати винищувачами F-16 в серпні у тренувальному центрі у Данії, а також центр з підготовки буде створено в Румунії, повідомили офіційні особи у вівторок.

"Сподіваюся, ми зможемо побачити результати на початку наступного року", - сказав виконувач обов'язків міністра оборони Данії Троелс Лунд Поульсен журналістам на полях саміту лідерів НАТО у столиці Литви Вільнюсі.

При цьому прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте сказав у Вільнюсі: "Щоб українці справді почали використовувати F-16, нам потрібне ще одне "так" від американців, ми маємо американське "так" щодо тренувань, наступний крок, звісно, має бути американське "так" на безпосередньо використання F-16 на полі бою українськими пілотами. Це наступний крок".

Рютте сказав, що Нідерланди працюють зі своїми партнерами, щоб якомога швидше провести необхідну підготовку пілотів ПС ЗСУ, й на зустрічі міністрів оборони країн-союзниць під час саміту у Вільнюсі, щоб пришвидшити процес.

Країни НАТО Данія та Нідерланди очолюють зусилля міжнародної коаліції з підготовки пілотів і допоміжного персоналу, обслуговування літаків і, зрештою, постачання F-16 для України.

Президент України Володимир Зеленський 1 липня заявляв, що графіка навчання українських пілотів на західних винищувачах F-16 немає, нагадує Радіо Свобода. Він сказав, що "деякі партнери з цим затягують, для чого вони це роблять, невідомо".

У травні в Міноборони України казали, що українські військові потребують близько 48 одиниць винищувачів F-16, аби звільнити українські території від російських військ.

У статті використано матеріали Reuters.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Розсилка

Відео - найголовніше

Реакції західних експертів на саміт BRICS. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:19 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG