Спеціальні потреби

G7 узгодить обмеження ціни на російську нафту вже сьогодні - FT


Фото: Нафтопровід "Дружба" в Угорщині
Фото: Нафтопровід "Дружба" в Угорщині

Міністри фінансів країн "Групи семи", включаючи США, Велику Британію, Францію, Німеччину, Італію, Канаду та Японію в п'ятницю оголосять про обмеження ціни на російську нафту, повідомляє FT, з посиланням на інформацію від п'яти осіб, знайомих з перемовинами.

Обмеження, за інформацією видання, має увійти в дію 5 грудня на ціни на нафту і 5 лютого - на нафтопродукти. Введення обмежень, за планом, має співпасти у часі з обмеженнями на послуги страхування та перевезень на російську нафту, які має запровадити ЄС.

"Обмеження ціни ... забезпечить, що кожна країна зможе отримати найнижчу можливу ціну і це добре для світу", - цитує видання слова координатора санкційної політики Державного департаменту США Джеймса О'Браяна.

У відповідь на такі обмеження, Росія зупинить поставки нафти та нафтопродуктів до країн, які це запровадять, заявив російський віце-прем'єр-міністр Олександр Новак у четвер.

Міністр фінансів США Дженет Єллен оптимістічно оцінила шанси досягнути домовленості щодо обмеження ціни на нафту і вказала на загрозу різкого зростання цін на енергоресурси без такої домовленості.

"Я справді оптимістично оцінюю значний прогрес, досягнутий нашими командами та всім G7 із того, щоб цінове обмеження стало реальністю", - заявила Єллен у середу, після зустрічі з міністром фінансів Великої Британії Надхімом Захаві.

Обмеження, вважає Єллен, дозволить "зменшити надходження, необхідні Путіну для продовження військової агресії" і "забезпечить надійні поставки нафти на світовий ринок а також створить базу для зниження цін на енергоресурси"...

"В той час, як російська війна призвела до високих цін на енергоресурси в світі, гадаю, обмеження ціни є одним із найбильш потужних інструментів, які ми маємо, щоб долати інфляцію і забезпечити стабільний потік нафти на світові ринки та нижчі ціни", - заявила вона.

Завахі, у свою чергу, наголосив на важливості того, щоб до обмеження долучилось широке коло країн, зокрема Індія, Китай та Південна Африка.

"Очевидно, потрібно робити більше і ми готові працювати над тим, зокрема, щоб переконати більше країн підтрмати цей крок", - додав британський посадовець.

В статті використано матеріали АР, Reuters.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG