Спеціальні потреби

Рейтинг Путіна, Росії рекордно низький - Міжнародне опитування Pew


Фото: Кремль, лютий 2022 року. (Photo by Дімітар Ділкофф / AFP)
Фото: Кремль, лютий 2022 року. (Photo by Дімітар Ділкофф / AFP)

90% опитаних не довіряють російському президенту Путіну щодо світових справ, а рівень довіри до нього складає 9%, виявило опитування американського дослідницького центру Pew. Це найнижчий рівень довіри до російського президента зафіксований за всі роки опитування, повідомили дослідники.

Рівень довіри до президента США Джо Байдена, президента Франції Еммануеля Макрона та канцлера Німеччини Олафа Шольца досягає близько 60%. Довіра до лідера Китаю Сі Цзіньпіна - на рівні 18%.

Опитування, що охопило 18 розвинутих країн в Європі, Америці та Азії, проводилось наприкінці лютого - на початку березня 2022 року.

Довіра до Путіна не завжди була такою низькою, вказують дослідники. Вони зазначають, що на початку 2000-х 75% німців довіряли Путіну, а у США цей рівень довіри коливався від 41% до 47% в залежності від партійної приналежності опитуваних.

Цьогорічне опитування також зафіксувало, що рейтинг Росії впав до найнижчого рівня практично в усіх країнах, за весь час проведення таких опитувань.

97% поляків негативно ставляться до Росії. В Швеції - цей відсоток становить 94, виявило опитування.

Серед опитаних країн виділяється Малайзія - це єдина країна зі значним позитивним ставленням до Росії - там приблизно половина опитаних заявили про своє позитивне ставлення до РФ.

XS
SM
MD
LG