Спеціальні потреби

США, Британія: Росія має припинити блокаду експорту зерна


Архівне фото: зерносховище після бомбування, Донецька область, Україна, 31 травня 2022 року. REUTERS/Сергій Нуженко
Архівне фото: зерносховище після бомбування, Донецька область, Україна, 31 травня 2022 року. REUTERS/Сергій Нуженко

Міністри закордонних справ Великої Британії та США погодились - Росія має припинити блокаду експорту зерна.

Про це за результатами розмови з держсекретарем США Ентоні Блінкеним повідомила міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс.

"Ми погодились, що Росія має звільнити тих, кого вона піддає показним судам і припинити блокаду зерноекспортау", - написала Трасс у Twitter.

Вона також відзначила, що розмова дипломатів стосувалась і нових правил щодо торгівлі з Ірландією після "Брекзит".

"З нетерпінням очікуємо на те, що президент Путін вчинить правильно", - наводить слова Блінкена офіційна сторінка Держдепу у Twitter. В дописі йдеться, що поки Кремль блокує експорт зерна, США надають більше 5 мільярдів доларів допомоги на гуманітарні потреби світу, виділяють більше 500 млн дол додаткової допомоги на добрива та інше.

Згідно з озвученими Держдепом США оцінками, майже 84 комерційні кораблі, деякі з яких завантажені пшеницею та кукурудзою, і приблизно 450 мореплавців заблоковано в українських портах. Ще 22 мільйони тонн зерна перебувають на елеваторах поблизу портів. Перемовини Росії та Туреччини щодо відновлення експорту українського зерна не принесли результатів.

Російська блокада українських портів спричинила зриви в постачанні продовольства. На Росію та Україну припадає чверть світового експорту зерна. Експерти кажуть, що дефіцит зерна в інших залежних від поставок з України країнах призводить до зростання цін на продукти харчування

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG