Спеціальні потреби

В Європі обговорюють питання продовольчої безпеки, на тлі війни РФ проти України


Архівне фото: розвантаження зерна в Україні
Архівне фото: розвантаження зерна в Україні

Представники майже 50 країн Європи та Середньої Азії зібрались в Польщі на засіданні Продовольчої організації ООН (FAO) в регіоні. Серед питань, які обговорюють учасники - перебої в постачанні продуктів харчування. Серед викликів, які постали перед світом, Генеральний директор FAO Ку Донджу назвав зростання цін на продукти харчування, перебої з експортом зерна, кормів, палива та добрив з України та Росії.

З початку повномасштабного вторгнення Росії до України, експорт зерна з українських портів було заблоковано. Майже 25 мільйонів тонн зерна, згідно з оцінками FAO, наразі перебувають в українських зерносховищах.

Розблокувати порт Одеси і дозволити експорт зерна закликав Росію голова Світової продовольчої програми ООН Девід Бізлі. "400 мільйонів - кількість людей в світі, яких годували українські фермери до війни. Нуль - кількість людей, яких годують українські фермери сьогодні, якщо негайно не відкрити порти Одеси", - написав Бізлі у Twitter.

Очікується, що в середу ЄС оголосить нові заходи з полегшення аграрного експорту з України в обхід портів, залізницею та автомобільними шляхами, повідомляють ЗМІ з посиланням на дані поінформованих осіб.

"Війна Путіна руйнує харчову промисловість; Україна є 4-м у світі експортером кукурудзи та 5-м - пшениці", - написала директорка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер.

USAID допомагає українським фермерам отримати фінансування для цьогорічного врожаю та пом’якшення негативного впливу на глобальну продовольчу безпеку, повідомили в установі.

"Українське сільське господарство виявило стійкість перед лицем російської агресії, - йдеться в повідомленні USAID, - а фермери країни долають воєнні умови і вирощують продукти харчування для співгромадян та світового ринку. Виробництво продуктів харчування залишиться основним пріоритетом у повоєнній відбудові України".

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG