Спеціальні потреби

Понтифік повертається з США до Риму тріумфатором


Папа Римський завершує світ історичний візит до США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Папа Римський завершує світ історичний візит до США. Відео

Завершається перший історичний візит Папи Франциска до США

За кілька годин Папа Римський Франциск із Філадельфії відправиться назад до Риму. На цьому закінчиться його перший історичний візит до США. Аналітики вже зараз називають тур Понтифіка трьома містами США – тріумфальним. Франциска американські католики зустріли й проводжають як справді народного Папу.

Після Вашингтону й Нью Йорку – цього ранку місто братерської любові – Філадельфія – наповнилося непідробною любов’ю до одного чоловіка. Шанувальники Папи зустрічають його в тематичних капелюхах і футболках.

Коли Понтифік нарешті прибуває в місце виступу, натовп починає передавати через ряди охорони одне за одним немовлят для поцілунку Папі. Поліція перекриває понад сім квадратних кілометрів доріг. Понтифіка охороняють на землі й із повітря. Для вірян і туристів це значить одне – черги й перевірки всіх без виключення. Але ця група студентів і викладачів, яка два дні провела в дорозі до Філадельфії, щоби побачити Папу Франциска, переконана – воно було того варте.

«Всі ми дуже раді. Мені здається, що Папа просто бере й змінює людей, які поряд із ним», – каже представник єзуїтської школи Майк Каллахан.

В останні дні свого візиту до США аргентинець за походженням, 78-річний Папа Римський, закликав американських іммігрантів не занепадати духом у часи, коли деякі американські політики націлюють на них ворожнечу. Таким чином Понтифік, вочевидь, натякнув на заяви республіканця Дональда Трампа, який балотується в президенти США й обіцяє витурити з країни всіх нелегальних іммігрантів.

«Надто часто ті, хто є найбільш нужденними не можуть добитися права бути почутими», - наголосив Папа Франциск.

Ці слова разом і закликом до любові, збереження міцних сімей та прощення – американські католики сприйняли з вдячністю.

«Він народний Папа! Він дивовижний!», – вигукували на вулицях віряни.

Промови Папи, як і його візит, аналітики вже називають справді переможним. Понтифік ділив свій обід із бездомними й зустрічався з жертвами сексуального насильства. Виступив у американському Конгресі й на сесії ООН. За всі шість днів візиту Папа Франциск поводився не лише як релігійний лідер, а і як вагома політична фігура й приклад для наслідування.

Аналітики закидають Понтифіку лише те, що він оминав теми одностатевих шлюбів й лише бігцем згадав про ролі жінок у церкві. Але і це списують на бажання Папи Франциска звертатися радше до тем, які об’єднують, аніж викликають суперечки.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG