Спеціальні потреби

Антивірус Касперського звинувачують у нечесній конкуренції


Російська «Лабораторія Касперського», відома своєю антивірусною програмою, обманювала конкурентів протягом понад 10 років. Про це пише видання Reuters із посиланням на двох колишніх працівників компанії.

Ця таємна програма була спрямована на інших розробників антивірусів, таких як Microsoft Corp., AVG Technologies NV, Avast Software тощо.

За повідомленням, співробітники «Лабораторії Касперського» позначали звичайні файли як небезпечні. В результаті, важливі файли користувачів виявлялися видалені. «Це було шкідливо не тільки для конкурентів, але і користувачів їхніх продуктів», – сказав один з колишніх співробітників «Касперського».

Деякі з цих атак були санкціоновані особисто співзасновником компанії Євгеном Касперським. Як розповіли колишні його працівники, Євген вважав, що інші розробники крадуть методи роботи його антивіруса замість того, щоб створювати власні технології. «Євген вважав це крадіжкою», – цитує видання співрозмовників, які побажали лишитись анонімними, і запевняють, що вони були частиною невеличкої групи, яка знала про ці маніпуляції.

Найінтенсивніше ці атаки здійснювалися у період з 2009 по 2013 роки. За словами джерел, інженери «Лабораторії Касперського» місяцями працювали над тим, щоб знайти способи нашкодити конкурентам. Вони вивчали методи роботи антивірусних програм конкурентів, щоб зрозуміти, як їх можна підставити.

«Лабораторія Касперського» відкинула звинувачення на свою адресу. «Наша компанія ніколи не вела жодної секретної кампанії з метою … зруйнувати їхню позицію на ринку. Такі дії є неетичними, нечесними, і їхня законність викликає сумніви», – прокоментували виданню Reuters у лабораторії.

Раніше компанії Microsoft, AVG і Avast заявляли, що стикалися з тим, що хтось позначав безпечні файли як заражені. Однак у даному випадку відмовилися коментувати причетність «Лабораторії Касперського» до цих інцидентів.

Російська компанія «Лабораторія Касперського» є однією з найбільш популярних на ринку. Кількість її клієнтів сягає 400 мільйонів користувачів. Позитивної репутації антивірус отримав після його дослідження складних західних шпигунських програм і створення вірусного черв'яка Stuxnet (за даними американських медіа, розробка здійснювалась спільно з розвідками США та Ізраїлю), який саботував ядерну програму Ірану в 2009 і 2010 роках.

Дивіться також: Битва за Окінаву 70 років тому вирішила долю ІІ Світової війни:

XS
SM
MD
LG