Спеціальні потреби

Від вибуху бомби в Туреччині загинули троє людей


Карта Туреччини, на якій позначено основні курдські регіони
Карта Туреччини, на якій позначено основні курдські регіони

Як повідомляють турецькі органи безпеки, у вівторок курдські повстанці підірвали військовий автомобіль на південному сході Туреччини, унаслідок чого загинули двоє солдатів і охоронець.

Вибух прогримів поряд з містом Аракой у провінції Сирнак, де, за словами представників турецьких органів безпеки, члени Робітничої партії Курдистану (РПК) детонували бомбу, підірвавши автомобіль, який проїжджав дорогою.

Це чергова атака у хвилі протистояння між РПК і турецькими силами за останні кілька тижнів. З 20 липня від нападів РПК загинули щонайменше 18 співробітників сил безпеки Туреччини.

У відповідь Туреччина протягом майже двох тижнів завдавала авіаударів по повстанцях і в Туреччині, і на півночі сусіднього Іраку.

Президент Автономного регіону Іракський Курдистан Массуд Барзані цього тижня закликав обидві сторони відновити мирний процес. РПК, сказав він, повинна вийти з Іракського Курдистану, і піддав критиці авіаудари Туреччини.

У вівторок Європейський Союз заявив, що Туреччина має право захищатися від тероризму, але її відповідь має бути «пропорційною» та не загрожувати демократичному політичному діалогу в країні.

РПК веде боротьбу в Туреччині з 1984 року; внаслідок конфлікту загинули 40 000 осіб.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG