Спеціальні потреби

Сьогодні Всесвітній день без тютюну


31 травня - Весвітній день без тютюну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

31 травня - Весвітній день без тютюну. Відео

31 травня Всесвітня Організація Охорони Здоров’я оголосив Всесвітнім Днем без тютюну. Основна мета цієї кампанії – звернути увагу на ризики для здоров'я, пов'язані з курінням, і пропаганда ефективних заходів щодо зниження споживання тютюнових виробів. За даними Державної служби статистики, поширеність куріння серед мешканців України віком 12 і більше років у 2008–2012 роках знизилася з 10,1 мільйона до 8,7 мільйона курців. У Сполучених Штатах курців налічується близько 42 мільйони. Щороку від куріння у США помирає 480,000 людей. Для тих, хто хоче кинути палити – сьогоднішній день гарна причина, щоб це зробити.

Ні для кого не є секретом той факт, що вживання тютюну шкідливе для здоров’я. Однак, для багатьох курців проблема кинути є доволі серйозною. Причина – ця звичка з’явилася, коли вони були підлітками.

"Нікотин викликає звикання. Це сильний наркотик", - сказала лікар Кімберлі Горн.

За її словами, підлітки найбільше схильні вживати різні тютюнову вироби: цигарки, маленькі сигари, жувальний тютюн. Підлітки, які палять, також споживають електронні цигарки.

"Чим більше нікотину вони отримують, тим більш залежними вони стають, і тим важче для них кинути", - додала Кімберлі Горн.

Єдиної панацеї від паління не існує. Деяким допомагають електронні цигарки.

"Після багатьох років паління мені перестав подобатись замах диму. Мені не подобається бруд, який залишають по собі недопалки, мені не подобається смак у роті. Мені також не подобається, що інші люди дихають тютюновим димом", - сказала курильщиця Сісі.

Дослідження демонструють, що електронні цигарки не усім допомагають кинути палити. Терапія, ліки, нікотинові гумки та пластирі зменшують тягу до тютюну.

Лікар Ненсі Ріґотті у співпраці з іншими дослідниками розробили просту, але дієву програму для тих, хто хоче кинути курити. Завдяки комплексу дій, пацієнти змогли втриматися від паління навіть після терапії. Курцям давали нікотиновий пластир, медикаменти та надавали консультації.

"Ми знаємо, що і ліки, і терапія допомагають. Але вони краще працюють у сукупності, аніж поодинці", - сказала Ненсі Ріґотті.

Сімдесят відсотків курців, скориставшись програмою, залишалися вільними від тютюнової залежності навіть через півроку після завершення програми.

Уряд США та приватні організації ведуть активну анти тютюнову кампанію з 1964 року. Але, за словами, самих курців найкращий спосіб уникнути тютюнової залежності наступний: краще взагалі не починати курити.

Дивіться також: Саме зараз у Росії найнебезпечніше, але ховатись не можна - Ілля Яшин у США. Відео

Саме зараз у Росії найнебезпечніше, але ховатись не можна - Ілля Яшин у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

XS
SM
MD
LG