Спеціальні потреби

ЄС висуне звинувачення «Газпрому» у зловживаннях на ринку


Марґрете Вестаґер
Марґрете Вестаґер

Європейський союз цього тижня почне юридичний наступ на російського газового гіганта «Газпром», що призведе до посилення напруги у відносинах з Москвою. Антимонопольні агенти висунуть йому звинувачення у завищенні плати для покупців у Східній Європі, сказали Reuters у понеділок джерела в ЄС.

Контрольована державою компанія, яка попри часті політичні суперечки постачає енергоресурси в Європу, може отримати повний список обвинувачень від європейського комісара з антимонопольних питань Марґрете Вестаґер у середу, сказало одне з джерел.

Цей крок новий керівник антимонопольного відомства ЄС зробила через понад два роки після того, як Брюссель почав розслідування щодо «Газпрому» й лише через тиждень після звинувачень у зловживанні монопольним становищем технологічному гіганту Google.

З моменту вступу на посаду в листопаді Вестаґер виявляє рішучий намір кинути виклик великим корпораціям, незважаючи на недавні пропозиції щодо досягнення компромісу від Google і «Газпрому».

Незважаючи на твердження данського комісара, що вона зважатиме лише на юридичну сторону справи, яка стосується різної цінової політики «Газпрому» для різних клієнтів, звинувачення не зменшать тертя між ЄС і Москвою через Україну, в яких важливу роль відіграють поставки газу.

«Газпром» і Єврокомісія відмовилися від офіційних коментарів.

Джерело, близьке до російської компанії, сказало, що «Газпром» завжди хотів знайти взаємоприйнятне рішення, тож звинувачення стануть «несприятливим кроком».

Російський гігант, чий річний обсяг продажів становить близько 100 млрд доларів, постачає близько 30% природного газу в ЄС.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG