Спеціальні потреби

Кількість електронного сміття торік побила рекорд - ООН


Працівники розвантажують і сортують елетронне сміття в Найробі, Кенія. 18 серпня 2014 р.
Працівники розвантажують і сортують елетронне сміття в Найробі, Кенія. 18 серпня 2014 р.

Торік у світі встановили рекорд з кількості електронного сміття, повідомляється у звіті ООН.

2014 року людство викинуло 41,8 млн тонн електронних приладів – переважно мобільних телефонів, пральних машин та інших побутових приладів. Лише менш як одну шосту з цих приладів було належним чином перероблено, повідомляють автори звіту.

Найбільше сміття викинули в США та Китаї. Однак у країнах, які вважаються найбільш екологічно свідомими, – Норвегії, Швейцарії, Ісландії, Данії та Великій Британії – були найбільші показники сміття на особу.

«У всьому світі електронне сміття є цінною «міською шахтою» – це великий потенційний резервуар матеріалів, які можна переробити», – сказав заступник генерального секретаря ООН Дейвид Малоне.

У викинутих приладах містяться такі метали, як золото, срібло, залізо та мідь на суму 52 млн дол., повідомляється у звіті.

Однак Малоне також застеріг, що електронне сміття – це ще й «токсична шахта, до якої потрібно ставитися надзвичайно обережно», маючи на увазі такі елементи, як свинець, кадмій, хром і ртуть, які містяться в деяких приладах.

Очікують, що кількість електронного сміття 2018 року досягне 50 млн тонн, йдеться у звіті.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG