Спеціальні потреби

Щоб не забруднювати планету науковець кличе всіх жити у смітник


Профессор переселився у смітник заради науки
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Профессор переселився у смітник заради науки

Викладач екології в університеті Гьюстон-Тіллотсон в Техасі один рік проживе у контейнері для сміття, площею 3.4 квадратних метрів. Професор вирішив провести експеримент над самим собою, щоб довести: людина здатна повноцінно прожити на 1% площі та споживати дещицю енергії та води, у порівнянні з теперішніми середньостатистичними нормами в Америці.

Через свої незвичні методи викладання Джеф Вілсон отримав прізвисько «професор-смітник». Студентів він вчить, як жити так, щоб завдавати найменше шкоди довкіллю: «Наша мета навчити жити з меншими витратами та шкодою для довкілля значно більше людей, ніж можна охопити в рамках загального курсу екології».

Курс «професора-смітника» розділений на три фази. Перша – це базове таборування. Щодня Вілсон проводить день у сміттєвому баку з одним зі студентів, чи іншими зацікавленими. Сплять у спальних мішках, п’ють власноруч очищену воду із озера неподалік, миються вологими рушниками. У якості туалету використовують пляшки з-під води, у крайньому випадку – біжать до університетської вбиральні. Овочі вирощують у городі поряд. На другій фазі – учасники вчаться користуватися ощадливими електроприладами.

На останній – користуються сонячними панелями та убиральнею-компостником.
Комусь цей курс не сподобався з самого початку. Іншим – припав до душі. Говорить студентка Анджеліка Еразо: «Він розповів про проект зі сміттєвим баком і я сказала «це так дивно, що навіть круто». Ну і приєдналась». Вілсон підрахував, що три квадратних метри площі смітника це десь один відсоток площі у звичайному приватному будинку у США. Його мета – переконатись, чи можна, використовуючи лише один відсоток споживання води та електричної енергії, і у довкілля видавати лише один відсоток викидів звичайного домогосподарства.

Експеримент триватиме цілий рік. За цей час мешканці смітника будуть уважно документувати свої витрати води та електроенергії та кількість виробленого сміття, яке лишається після них.

Дивіться також : Витинанки з паперу, як візитівка культури Китаю
Витинанки з паперу, як візитівка культури Китаю
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00
XS
SM
MD
LG