Спеціальні потреби

ФБР попередило теракт на військовій базі «Форт Райлі» у Канзасі


Фото Джона Букера у мережі LinkedIn
Фото Джона Букера у мережі LinkedIn

20-річний Джон Букер хотів підірвати саморобну бомбу на військовій базі «Форт Райлі» і стати смертником заради терористичного угруповання ІДІЛ.

Американські правоохоронці попередили теракт на військовій базі у Канзасі. Мешканець міста Топіка мав намір підірвати саморобну бомбу на військовій базі «Форт Райлі» і стати смертником заради ідей терористичного угруповання ІДІЛ.

За повідомленням Міністерства юстиції, 20-річного Джона Букера заарештували у п’ятницю 10 квітня, коли він зустрівся з агентом ФБР під прикриттям для створення, як він припускав, бомби.

Тепер перед федеральним судом прокуратура звинувачує Букера не лише у підготовці теракту, а й у спробі надати матеріальну допомогу терористам із «Ісламської держави».

Якщо його вина буде доведена, Джону Букеру загрожує довічне ув’язнення.

За повідомленням Міністерства юстиції, військова база «Форт Райлі» була обрана в якості мети теракту, оскільки «ця база добре відома і на ній перебуває велика кількість солдатів».

Мін'юст також зазначає, що юнак кілька місяців обговорював різні варіанти теракту, в результаті вибравши місію смертника. Він повідомив про своє рішення іншій особі, заявивши, що подібний теракт знищить усі докази і позбавить його від небезпеки арешту.

Відповідно до матеріалів справи, Букер почав купувати деталі для вибухового пристрою, записав відео-ролик пропагандистського характеру, орендував сховище для компонентів бомби і говорив про свій намір стати мучеником.

Дивіться також: Джохар Царнаєв на суді переживав, але пробачення не просив - розповідь журналіста Голосу Америки про суд щодо вибухів на Бостонському марафоні.

Царнаєв ні у кого не попросив пробачення - свідок процесу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00

XS
SM
MD
LG