Спеціальні потреби

У США затримали трьох вихідців з СНД за підозрою у змові з ІДІЛ


Комісар поліції Нью-Йорка Вільям Бреттон виступає на прес-конференції в штаб-кваритрі поліції, 25 лютого 2015 р.
Комісар поліції Нью-Йорка Вільям Бреттон виступає на прес-конференції в штаб-кваритрі поліції, 25 лютого 2015 р.

У Сполучених Штатах арештували двох вихідців з Узбекистану та одного – з Казахстану за звинуваченням у змові з метою підтримки «Ісламської держави» в Сирії та вбивства Барака Обами.

У середу двоє чоловіків з Узбекистану постали перед федеральним судом у Нью-Йорку. Як повідомила влада Нью-Йорка, судове слухання у справі вихідця з Казахстану відбулося у Флориді.

«Дві особи намагалися вилетіти в Сирію. Одного арештували в міжнародному аеропорту ім. Дж. Ф. Кеннеді в Нью-Йорку перед посадкою в літак. Другий мав летіти пізнішим рейсом. Його арештували вдома, тут, у Брукліні. Третього, який, за нашою інформацією, допомагав організувати та оплатити подорож перших двох осіб, арештували в Джексонвілі у Флориді», – сказав комісар поліції Нью-Йорка Вільям Бреттон.

Усі троє арештованих жили в Брукліні (Нью-Йорк) та були легальними резидентами США. Як повідомили офіційні представники, вони потрапили під підозру після заяв, які вони розмістили в Інтернеті.

«Як сказано в матеріалах справи, виявити їх було досить просто, оскільки вони самі заявили, що якщо не зможуть виїхати, то спробують придбати зброю тут: пістолети, автомати, та спробують напасти, конкретно на поліцейських», – сказав Бреттон.

Повідомляють, що один з підозрюваних погрожував убити президента США Барака Обаму. За словами офіційних представників, влада сприймає такі погрози дуже серйозно. У Федеральному бюро розслідувань кажуть, що радикальні групи та окремі особи користуються соціальними медіа для пошуку однодумців і поширення своїх повідомлень по всьому світу.

«Ми одна з небагатьох внутрішніх правоохоронних організацій, які можуть використовувати дані розвідки й потім бездоганно та блискавично діяти в разі, якщо ми бачимо, як щось насувається», - сказав Дієґо Родріґес з ФБР.

Новина про арешти в Брукліні викликала стурбованість серед чималої узбецької діаспори в Нью-Йорку. Багато узбеків побоюються, що можуть стати об’єктом небажаної уваги. Адвокат захисту в цій справі оскаржив деякі методи, які використовують у США для визначення радикальних груп і їхньої ієрархії.

«Якщо звинувачення обґрунтовані, думаю, що влада США має запровадити інший підхід до чоловіків-мусульман, яких може привабити радикалізм», – сказав Адам Перлматтер.

«Ісламська держава» залучила молодих чоловіків і жінок з багатьох західних та арабських країн. За деякими оцінками, 20 000 іноземців приїхали в Сирію, щоб приєднатися до угруповання, відомого обезголовленнями та іншими жорстокими діями на захопленій ними території.

XS
SM
MD
LG