Спеціальні потреби

Президент Чехії заборонив послу США з’являтися в Празькому замку


Президент Чехії Мілош Земан
Президент Чехії Мілош Земан

Президент Мілош Земан «зачинив двері» Празького замку перед послом США після критичних, на його думку, коментарів щодо рішення Чехії відвідати святкування 70-річчя перемоги у Другій світовій війні у Москві. Про це повідомили чеські ЗМІ.

Лідери Європейського Союзу бойкотують церемонію в травні через російську агресію в Україні. Однак Земан, який часто діяв усупереч позиції ЄС, сказав, що відвідає святкування.

«Я не можу собі уявити, щоб чеський посол у Вашингтоні давав поради американському президентові, куди їздити, – сказав Земан новинному порталу Parlamentni Listy. – Я не дозволю жодному послові висловлюватися щодо моїх закордонних поїздок. Для посла Шапіро двері замку зачинено».

Ендрю Шапіро й надалі може відвідувати публічні заходи в Празькому замку – офіційній резиденції чеського президента, повідомив прес-секретар Земана.

Раніше цього тижня Шапіро сказав чеському телебаченню, що буде «незручно», якщо Земан буде єдиним державним діячем ЄС, який відвідає церемонію.

Земан, колишній прем’єр-міністр, часто відступав від спільної лінії ЄС щодо України та критикував санкції проти Москви. Однак уряд Чехії, який відповідає за зовнішню політику, неухильно дотримувався політики ЄС. Тим часом роль президента в Чехії великою мірою церемоніальна.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG