Спеціальні потреби

Санкції проти РФ не вплинуть на політику Путіна - прем’єр Чехії


Богуслав Соботка, прем’єр-міністр Чехії

Запроваджені Європейським Союзом санкції завдають шкоди економіці Росії, проте навряд чи вплинуть на політичну поведінку президента Володимимра Путіна, заявив в інтерв’ю агентству Reuters прем’єр-міністр Чехії Богуслав Соботка.

Низка чільних чеських посадовців, в тому числі президент Мілош Земан, скептично ставляться до санкцій, проте Соботка підтримав позицію ЄС.

«Санкції мають вплив на російську економіку, вони впливають на неї негативно. Одначе, я не вірю, що вони якимось чином можуть змінити політичну поведінку російського керівництва», - сказав Соботка в інтерв’ю Reuters .

За словами Соботки, осійське суспільство після введення санкцій, навпаки, ще більше консолідувалося у підтримці Путіна та його політики.

Чеський прем’єр сказав, що країни ЄС, ймовірно, обговорюватимуть майбутнє санкцій наступної весни і рішення залежитиме від розвитку відносин між Росією та Україною протягом наступних місяців. Він зазначив, що країни-члени Євросоюзу візьмуть до уваги низку факторів, як наприклад травневі президентські вибори в Україні та українсько-російську газову домовленість.

«Те, що відбулися вибори і досягнуто домовленості про постачання російського газу, на мій погляд, є позитивними сигналами, які також вплинуть на переговори наступної весни щодо дальших кроків ЄС», зазначив Соботка.

Проте чеський прем’єр також вказав на негативні події, включно з «виборами», які відбулися минулої неділі у контрольованих сепаратистами частинах Луганської та Донецької областей, «виборами», які Захід не визнає.

«Те, що ці «вибори» відбулися і певні положення «мінських домовленостей», спрямовані на поглиблення інтеграції Луганської та Донецької областей, не виконуються, створює ризик замороженого конфлікту... як в Придністров’ї», заявив прем’єр-міністр Чехії Богуслав Соботка в інтерв’ю Reuters.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG