Спеціальні потреби

Натхненні заяви західних лідерів про підтримку України не підкріплені фінансово – WP


Чоловік просить милостиню біля пункту обміну валют у Києві, 13 листопада 2014 р.
Чоловік просить милостиню біля пункту обміну валют у Києві, 13 листопада 2014 р.

Сполучені Штати повинні допомогти Україні, пише Washington Post у редакційній статті. Адже Путін не тільки не дотримується перемир’я і, можливо, планує захоплення нових українських територій, а й має менш відверті – фінансові важелі для підриву зусиль прозахідного уряду в Києві, пише видання.

«Слабкий пакет фінансування, запропонований західними урядами та Міжнародним валютним фондом, дають йому «зелене світло» для цього», – пише газета.

За оцінками МВФ, Україна потребує щонайменше 40 млрд дол. Фонд і західні уряди пообіцяли 25 млрд, тож уряду Порошенка потрібно ще 15 млрд, щоб виплатити зовнішні борги, найбільшим з яких є 3 млрд, що їх Україна винна Росії. Не дивно, що путінські міністри зайняли жорстку позицію, наполягаючи на поверненні боргу цього року.

Інші позичальники не згодні на жодні домовленості про відстрочку боргу, яку не включали б Росію. Тому Україна змушена просити про полегшення державу, що розв’язала проти неї війну, пише видання.

«Ці важелі надали Росії західні лідери, чиї натхненні промови про підтримку України не знайшли відображення у фінансових документах», – пише газета. Тим часом майбутнє ліберальних цінностей в Україні та великій частині Європи залежить від того, чи прийде Захід на допомогу Києву.

Дивіться також: Якщо Україна припинить всі виплати Росії, світ її підтримає! - Аслунд

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG