Спеціальні потреби

Захід має розробити «тест на Маріуполь» для Путіна – NYT


Мешканці міста патрулюють пляж у Маріуполі, 14 березня 2015 р.
Мешканці міста патрулюють пляж у Маріуполі, 14 березня 2015 р.

Сполучені Штати мають домовитися з Європейським Союзом, якою буде реакція Заходу, якщо Росія порушить перемир’я. Про це пишуть Джон Гербст і Ганс Біннендійк у New York Times. Вони пропонують прийняти так званий тест на Маріуполь, вважаючи, що це місто може бути наступною тактичною метою Путіна, який хоче прокласти сухопутний коридор до Криму, а потім і до Молдови, захопивши все причорноморське узбережжя України.

«Путін навряд чи поважатиме Мінські угоди, якщо вважатиме, що може їх обійти без особливих втрат. Він гордий, емоційний, ображений і хитрий – історично це небезпечне поєднання», – пишуть автори.

Тож Захід має виробити жорсткий план дій на випадок наступу російських військ і проросійських сепаратистів на Маріуполь. Як і багато експертів і політиків у Вашингтоні, автори закликають надати Україні смертоносну зброю та інструкторів, щоб показати солідарність з Києвом і стримати Путіна від подальшої агресії в Україні та за її межами.

«Необхідно також запровадити жорсткіші економічні санкції. Захід має відкрито обговорити відключення Росії від міжнародної міжбанківської системи передачі інформації та здійснення платежів SWIFT – це могло б паралізувати й без того слабку російську економіку. Крім того, потрібно запровадити чіткі нові обмеження на видачу віз для росіян, які подорожують на Захід».

Якщо перемир’я триватиме і Україна поверне собі повний контроль над своєю територією, санкції можна буде послабити, оскільки «Путіну будуть потрібні стимули для відступу», пишуть автори.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG