Спеціальні потреби

Яресько: Україні необхідно більше фінансової допомоги


Джейкоб Лью і Наталія Яресько у Вашингтоні
Джейкоб Лью і Наталія Яресько у Вашингтоні

Обіцяної Україні фінансової допомоги недостатньо для відновлення економіки. З такою заявою виступила міністр фінансів України Наталія Яресько через кілька днів після того, як МВФ схвалив розширений пакет допомоги.

«Пакет допомоги, який ми отримали, дозволить стабілізувати банківську систему, але його недостатньо для серйозного перезапуску економіки і відновлення зростання, - сказала Яресько в інтерв'ю Wall Street Journal після зустрічі з міністром фінансів США Джейкобом Лью. - Я сподіваюся на додаткову підтримку».

Газета нагадала, що минулого тижня МВФ схвалив надання надзвичайного кредиту у розмірі 17,5 мільярдів доларів в рамках масштабнішого пакету міжнародної фінансової допомоги на загальну суму в 40 мільярдів доларів.

Допомога покликана утримати країну на плаву, поки прозахідний уряд у Києві проводить кардинальні економічні реформи і намагається впоратися з проросійськими сепаратистами на сході країни.

На зустрічах з високопоставленими представниками Міністерства фінансів, Державного департаменту, Білого дому і законодавцями Яресько намагається переконати їх, що підтримка України принесе геополітичні дивіденди.

«Ніхто не платить більше, щоб захистити світ від ядерної держави-агресора, ніж Україна» -, сказала Яресько виданню.

«Якщо з якихось причин один з наших партнерів не готовий або не може надати оборонну військову підтримку, то тоді надайте нам фінансову підтримку», - додала вона.

Вашингтон зіграв важливу роль в ухваленні рішення МВФ про виділення допомоги, зазначає Wall Street Journal. Видання пише, що, завдяки США, інші міжнародні кредитори також погодилися надати допомогу на загальну суму в 7,5 мільярдів доларів.

Проте США, МВФ та інші кредитори побоюються, що програма допомоги може бути піддана низці «виняткових ризиків», як їх називають представники фонду. Попередні уряди двічі відмовлялися виконувати умови допомоги МВФ, вказує газета Wall Street Journal.

Дивіться також: Якщо Україна припинить всі виплати Росії, світ її підтримає! - Аслунд

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG