Спеціальні потреби

Чи приховує Путін 200 мільярдів? (преса)


Статки російського президента Володимира Путіна становлять приблизно 200 млрд доларів, пише Адам Тейлор у Washington Post з посиланням на слова Білла Броудера, колишнього фондового менеджера, який працював у Росії.

«Після 14 років його перебування при владі в Росії, враховуючи, скільки грошей заробили в цій країні, і скільки не витратили на школи, дороги, лікарні та інше, усі ці гроші вкладено в нерухомість, банки, рахунки в швейцарських банках, акції, хедж-фонди, якими управляють довірені особи Путіна та його приятелі», – сказав Броудер у виступі на телеканалі CNN.

Якщо Броудер має рацію, то Путін більш як удвічі багатший за Білла Ґейтса та є найбагатшою людиною на світі, а цілком можливо, і найбагатшою людиною за всю історію людства, пише Washington Post. І хоча жодних бодай найменших доказів статків Путіна не існує, багатство йому в тій Росії, яку він створив, навіть не потрібно. Адже й недавно відремонтований Костянтиніський палац, і 43 літаки, може, й не належать йому формально, але все це фактично його власність, пише автор.

«Беручи до уваги величезний політичний капітал, який він накопичив, валютні резерви Росії теж його, і російське військо теж його; і навіть асфальт, яким вкрито російські дороги, теж його», – пише Тейлор.

І це одна з причин, чому санкції проти російських олігархів не працюють, наводить він слова Кліффорда Ґедді з Інституту Брукінгса: Путін є їхнім єдиним захисником, і він дбає про те, щоб вони були вразливими.

«Увага до багатство Путіна не враховує одного моменту: у нього більше влади, аніж можна купити за гроші. На щастя, влада теж може піти за вітром», – підсумовує автор.

Дивіться також: Гроші МВФ "вирівняють" гривню - експерти

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG