Спеціальні потреби

ЄС і Британія «проспали» розгортання української кризи


Члени британської Палати лордів. Фото з архіву
Члени британської Палати лордів. Фото з архіву

Європейський Союз і Британія «проспали» розгортання української кризи, не усвідомивши її виняткової природи та правильно не оцінивши політичні зміни в Росії. Про це йдеться у звіті Палати лордів британського парламенту, оприлюдненому в п’ятницю.

У доповіді законодавці верхньої палати парламенту Британії гостро розкритикували Москву, яка, на їхню думку, поступово віддалялася від Європи та недооцінила прагнення України укласти торговельну угоду з ЄС.

Однак найрізкіші слова від підкомітету у справах ЄС пролунали на адресу Євросоюзу та Британії, які, на думку авторів доповіді, припустилися низки помилок напередодні кризи та частково були винні в погіршенні становища.

«Розгортання цієї кризи великою мірою «проспали». Події в Україні застали держав-членів [ЄС] зненацька», – сказано у звіті. Автори також відзначили кричущу відсутність уваги ЄС до переговорів з Києвом про підписання торговельної угоди.

«Втрата колективної аналітичної спроможності послабила здатність держав-членів витлумачити політичні зміни в Росії та запропонувати авторитетну відповідь», – додають автори. На їхню думку, ЄС також не усвідомив «унікальну природу» України.

Законодавці також відзначили, що Британія як підписант Будапештського меморандуму 1994 року мала особливу відповідальність перед Україною, але не відіграла настільки активної чи помітної ролі, як могла б.

Дивіться також: Вето Росії в ООН щодо миротворців можна подолати - посол України

XS
SM
MD
LG