Спеціальні потреби

"Поранених і убитих довелось лишати на снігу" - про відступ у New York Times


Президент України Порошенко намагається подати відступ з Дебальцевого, як перемогу України, але втрата міста, очевидно, є дошкульною поразкою у війні із сепаратистами. Втім, не здавшись у полон, ті, хто зміг вибратись із оточення позбавили очільників сепаратистів потужного козиря. Про це пише видання New York Times у матеріалі присвяченому обставинам відступу українських військових з Дебальцевого.

Видання наводить свідчення солдатів, які зуміли вибратись із Дебальцевого.

Вантажівки вишикували на краю міста, а танки та гусеничну техніку вибудували у колони по обидва боки

“Місто залишило багато вантажівок з людьми, але небагато з них дістались цілі. Максимум третина змогла вибратись з Дебальцевого" - наводить слова сержанта по імені Володимир New York Times.

Інші співрозмовники розповіли виданню, що до кінцевого пункту при відступі дісталась більшість солдатів, які починали відступ у колоні із майже 100 вантажівок. Багато завершували відступ пішки, після знищення машин вогнем ворога.

22-річний медик Альберт розповів, що наказ про відступ тримали у секреті до останньої хвилини, потім дали 10 хвилин на розміщення у вантажівках.

"Вантажівки вишикували на краю міста, а танки та гусеничну техніку вибудували у колони по обидва боки від вантажівок, щоб таким чином прикрити солдатів при відступі через поля", - пише видання.

"Бій розпочався негайно. Вантажівки виходили з ладу та стикались одна з одною у темряві, бо їхали із вимкненими фарами. До світанку колона розтягнулась на відкритій місцевості і обстрілювалась з усіх боків"

"По відступаючих стріляли з танків, систем залпового вогню та снайперських гвинтівок. Мертвих та поранених лишали на снігу, бо їх було надто багато", - цитує Альберта видання.

Солдати брали з собою "лише необхідне для бою під час відходу, іншу зброю та боєприпаси лишали"

Співрозмовник розповів New York Times, що поранених "стабілізували, давали їм знеболююче, накладали жгути та намагались перемістити до якогось укриття. Пізніше із української зони за ними було відправлено спеціальний підрозділ.

Останні 6 кілометрів шляху Альберт біг. За його словами, частина солдатів, які змоги вибратись з Дебальцевого, зробили це пішки.

Інший співрозмовник видання, рядовий Олександр Богунов розповів, що відповідно до наказу солдати брали з собою "лише необхідне для бою під час відходу, іншу зброю та боєприпаси лишали".

"Досі незрозуміло скільком вдалось вижити та уникнути полону з 8 тисяч, які знаходились у Дебальцевому. Порошенко ж заявив, що місто залишили 80 відсотків вояків", - резюмує New York Times.

Дивіться також : Новий міністр оборони США за озброєння України. Що далі?

Новий Міністр оборони США за озброєння України. Що далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG