Спеціальні потреби

Теракти в Парижі оживили політичні баталії у Вашингтоні


Конгрес блокує імміграційну реформу Обами
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Конгрес блокує імміграційну реформу Обами

Демократи та республіканці в Конгресі США ніяк не можуть домовитися, як фінансувати систему внутрішньої безпеки країни. Як тільки обидві палати Конгресу очолили республіканці, вони заблокували виконання президентського указу про надання правового статусу нелегальним іммігрантам. Президент звинувачує опонентів у бездіяльності, а ті, у відповідь, закидають Обамі перевищення повноважень. В результаті, тоді як Європа оговтується після теракту у Франції, американці, за гучними суперечками про безпеку, можуть самі впустити до країни терористів. На американському політичному Олімпі спалахують імміграційні баталії.

Теракти у Франції не на жарт занепокоїли уряди країн Заходу. Республіканці у Конгресі США скористалися з нагоди розкритикувати імміграційну політику президента Обами, яку вони пов’язали з національною безпекою країни.

«У час, коли є багато факторів, які сприяють поширенню ідеології джихаду в країнах Заходу, вже час чесно визнати, що наша відкрита імміграційна політика не працює», – заявив сенатор-республіканець Джеф Сешенс.

Законодавці від Республіканської партії закидають адміністрації президента Обами невдалу імміграційну політику, у результаті якої, на їх погляд, можуть постраждати звичайні американці.

«Щодо національної безпеки Сполучених Штатів, вкрай важливо, щоб Конгрес блокував амністію, ініційовану президентом, і відновив процес виконання законів», – зазначив сенатор Сешенс.

У середу Палата представників, яку контролюють республіканці, проголосувала за продовження фінансування потреб внутрішньої безпеки, але заблокувала розпорядження президента Обами, що передбачає захист мільйонів нелегальних іммігрантів від депортації.

Демократи дотримуються протилежної думки. На їх погляд, теракти у Парижі лише доводять необхідність проведення імміграційної реформи, проти якої виступають республіканці.

«Розпорядження президента зробить Америку безпечнішою, виведе з тіні мільйони нелегальних мігрантів, яких можна буде зареєструвати і перевірити їхнє минуле», – заявив сенатор-демократ Ричард Дурбін.

І хоча республіканці та демократи по-різному дивляться на шлях впровадження імміграційної реформи, обидві партії розуміють: терористи однаково небезпечні для всіх.

Говорить Джон Гудак з Інституту Брукінґса:

«Останнє, чого хоче президент Обама, будь-який демократ чи республіканець – це відкрити двері США для терористів».

Однак, пафосна риторика у відповідь на події світового масштабу перешкоджає США раціонально вирішувати як імміграційну проблему, так і питання безпеки країни, вважає Гудак:

«І республіканці, і демократи сперечаються, як фінансувати Міністерство внутрішньої безпеки. Очевидно, фінансування цього відомства має величезні наслідки для безпеки країни – як внутрішньої, так і зовнішньої. А це життєво важлива складова державної політики».

Республіканці намагаються приборкати президента, який, за їхніми словами, діє за межами своїх повноважень. Господар Білого дому наполягає, що був змушений діяти в обхід законодавців через бездіяльність саме республіканців у Конгресі. А тим часом, поки триватиме внутрішнє протистояння між партіями, фінансування безпеки країни перебуває у невизначеному стані.

XS
SM
MD
LG