Спеціальні потреби

Путін вважає партнерство США та Росії можливим на основі «взаємної поваги»


Володимир Путін
Володимир Путін

Незважаючи на погіршення двосторонніх відносин, президент Росії Володимир Путін вважає партнерство США та Росії ще можливим на основі принципів «рівноправності і взаємної поваги».

Про це повідомила прес-служба Кремля, яка зазначила, що ця думка міститься в новорічному посланні, яке російський лідер надіслав президенту США Бараку Обамі.

Як йдеться у повідомленні Кремля, у привітанні Путін нагадав, що в наступаючому році Росія, США та інші країни будуть відзначати 70-річчя перемоги над гітлерівською Німеччиною.

«Президент зазначив, що ця історична дата нагадує про відповідальність Росії та США за підтримку миру і міжнародної стабільності, їх особливої ролі у протидії глобальним викликам і загрозам, – йдеться в повідомленні. – Відзначено, що російсько-американське партнерство могло б успішно розвиватися, спираючись на принципи рівноправності і взаємної поваги».

У недавньому радіоінтерв’ю Обама висловив припущення, що Путін вступив «не дуже розумно» у своїх діях щодо України, оскільки санкції, введені згодом проти Росії, виявилися дієвими.

«Три-чотири місяці тому всі у Вашингтоні були переконані, що президент Путін – геній», – сказав Обама в інтерв’ю Національному громадському радіо (NPR), маючи на увазі російську анексію Криму та спроби проросійських сепаратистів встановити контроль над східними областями України.

«Але сьогодні, як мені здається, принаймні, за межами Росії, деякі, можливо, вважають, що Путін вчинив не дуже розумно», – додав президент США.

XS
SM
MD
LG