Спеціальні потреби

Нова воєнна доктрина РФ називає НАТО і США основними загрозами


Росія ухвалила нову воєнну доктрину, згідно з якою НАТО та Сполучені Штати вважаються основними загрозами її національній безпеці.

Президент Володимир Путін схвалив нову доктрину в п’ятницю. Її основна частина залишилася такою ж, як у попередній версії. У нових розділах йдеться про загрозу, яку Росія вбачає в розширенні НАТО та нарощуванні військового потенціалу, а також у кроках альянсу до «світових функцій, що реалізуються з порушенням міжнародного законодавства».

Серед найбільших іноземних воєнних загроз у доктрині згадуються «створення та розгортання глобальних стратегічних антибалістичних ракетних комплексів, які підривають світову стабільність і баланс сил ракетно-ядерної зброї, реалізація концепції швидкого удару, намір розгортати зброю в космосі та розгортання стратегічної звичайної високоточної зброї».

У документі також згадується загроза стабільності в країнах, що межують з Росією, чи їхніх союзниках, і можливе розгортання іноземних військ у цих країнах.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG