Спеціальні потреби

Надія Савченко - надійний козир Росії у геополітичній грі - адвокати


Адвокати Надії Савченко: рішення у справі ухвалюватиме особисто Путін
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:02 0:00

Адвокати Надії Савченко: рішення у справі ухвалюватиме особисто Путін

Адвокати впевнені, що по закінченню конфлікту в Україні, буде створений міжнародний трибунал.

Ілюзій плекати не варто, справа Савченко в правовому полі вирішена не буде, кажуть її адвокати. Доля українського пілота прямо залежить від процесу врегулювання конфлікту в Україні та міжнародного тиску на Росію.

"Саме тому ми справу ведемо не тільки з процесуально точки зору як захисники з кримінального процесу, як це формально повинно було бути у вільній країні, в правовій державі. Ми оперуємо і деякої політичною методологією. Тобто зрозуміло, що міжнародно-правові питання, які пов'язані зі статусом військовополонених, неможливо реалізувати в нинішній Росії. Нинішня Росія авторитарна персоналістська держава, дуже жорстка, з відсутньою правовою системою, держава, в якій рішення приймається виключно на політичному рівні у таких справах, звичайно, а не загально кримінальних. І справа Савченко на контролі у першої особи. Тобто він буде в кінцевому результаті приймати це рішення", - вважає адвокат Марк Фейґін.

Надія Савченко в міцних обіймах російської системи правосуддя опинилась не одна.

"По цій справі вона проходить не одна, це велика так звана «українська справа», її ще називають Коломойського-Авакова. У неї тільки епізод у зв'язку з загибеллю Волошина і Корнелюка, а там насправді справа величезна, гігантська, проходить по ній маса обвинувачених, хтось заочно, хтось очно. Зараз на території РФ перебуває три десятки солдатів збройних сил України цих парамілітарних батальйонів, які також перекинуті, фактично викрадені з території України на територію Росії, в основному ті, хто потрапив у полон під Іловайськом", - додав Марк Фейґін.

Основна лінія захисту - це виведення справи Савченко в міжнародно-політичне, дипломатичне поле. Обрання народним депутатом України, хоча не надає Надії Савченко недоторканності на території Росії, але має суттєві переваги.

"Участь у виборах і те, що вона стала депутатом, відкрила перед нею вагоме вікно можливостей. Вона може стати і найближчим часом вже стане делегатом в Парламентській асамблеї Ради Європи, що дає їй можливість отримання міжнародної дипломатичної недоторканності. За таких обставин, звичайно ж, утримувати делегата ПА країні-учасниці цієї Асамблеї (Росія також є членом ПАРЄ) на мій погляд, буде істотним порушенням міжнародних норм. Рівно, як і отримання нею статусу військовополоненої, на підставі якого Росія зобов'язана буде припинити стосовно неї справу і видати її України, також не дозволить тримати її в російській в'язниці", - вважає адвокат.

Для Росії Надія Савченко - надійний козир у великій геополітичній грі.

"Путін за своєю природою торговець, він такий торгаш, я б сказав. Тобто він нічого не робитиме, якщо нічого не отримає натомість. Це в його психології дуже глибоко сидить. Це політична торгівля. Тобто він хоче зняття санкцій або хоча б пом'якшення. Він хоче визнання статусу Криму і багато чого ще. Речі, в принципі, неприйнятні, але політика - це ж процес багато в чому. Те, що частиною вимог до Росії, до Путіна є звільнення Савченка, це звучить на різних рівнях, не тільки в Україні, в Європі Сполучених Штатах теж. Все міжнародне співтовариство вимагає дотримань міжнародного права щодо Савченко", - вважає Марк Фейґін.

У США захисники Савченко, в першу чергу, намагаються продавити питання про надання підзахисній статусу військовополоненої.

"У нас тут зустрічі відбуваються з представниками Конгресу, з представниками Сенату, з представниками істеблішменту, з пресою, що важливо, оскільки ми вважаємо, що американське суспільство має знати про це. Специфіка нашої діяльності в чому? Ми не захищаємо свідомо винних людей. Ми захищаємо невинних людей. Тих, яких влада необґрунтовано намагається посадити у в'язницю. Адже в справі Савченко суть в тому, що вона не була причетна до загибелі цих журналістів, її взяли в полон за годину до того, як журналісти приїхали на те місце, де вони загинули. Причинно-наслідковий зв'язок між її діями і загибеллю журналістів відсутня. Тому наше завдання донести до американської громадськості, в тому числі, цю просту думку - невинна людина переслідується виключно з політичних причин", - заявив адвокат Микола Полозов.

Адвокати впевнені, що по закінченню конфлікту в Україні, буде створений міжнародний трибунал. І вже зараз, в тому числі збираючи матеріали по справі Савченко, Кремль готується до цього міжнародного кримінального процесу.

"Мотивація російської влади, як їй видається - хеджування своїх ризиків міжнародно-правового характеру. Вони збирають матеріал для того, щоб представити, якщо буде прийнято рішення розглянути яким-небудь міжнародним судовим органом усього, що скоєно на сході України, ось цей процесуальний матеріал. Ось, подивіться, ми вже все укомплектували, ми зібрали, от факти про злочини київської хунти, її парамілітарних утворень, каральних утворень, воєнізованих утворень по відношенню до російськомовних та інших громадян", - сказав Марк Фейґін.

І Савченко у цій справі стане показовим персонажем.

Дивіться також: Як врятувати життя на полі бою - вчить діаспора

Як врятувати життя на полі бою - вчить діаспора
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

  • 16x9 Image

    Наталія Леонова

    Ведуча, репортер і редактор української служби "Голосу Америки". Перед тим, як приєднатися до команди "Голосу Америки" у 2003 році, працювала юристом в одній із київських юридичних фірм. Також координувала діяльність шведської гуманітарної організації, яка займається реабілітацією хворих українських дітей. Здобула магістерський диплом з міжнародного публічного права Київського інституту міжнародних відносин. Захоплюється йогою.  

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG