Спеціальні потреби

Музиканти об’єднуються, щоб боротися з Еболою


Музиканти об'єднуються, щоб боротися з Еболою
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Музиканти об'єднуються, щоб боротися з Еболою

Кілька британських зірок зібралися разом, аби записати нову версію пісню «Чи вони знають, що зараз Різдво?» (Do They Know It’s Christmas?) з метою збору коштів на боротьбу з Еболою в Африці.

Втім, не всі в африканських країнах привітали цей крок. А кілька африканських музикантів записали власні пісні, покликані освічувати щодо методів боротьби з хворобою та збирати пожертви на протистояння Еболі.

Тридцять років тому британський музикант Боб Ґелдоф зібрав разом десятки зіркових музикантів для проекту «Бенд Ейд» (Band Aid), що перекладається одночасно як «музична група допомагає» і «медичний пластир». Записавши разом пісню «Чи вони знають, що зараз Різдво?» музиканти зібрали 11 мільйонів доларів на допомогу жертвам голоду в Ефіопії. Тепер він це зробив знову. Музиканти – молоді та старшого покоління – записали нову версію тієї ж пісні для збору коштів на боротьбу з лихоманкою Ебола. Ґелдоф вважає, що міжнародна громада не жертвує достатньо грошей, аби зупинити розповсюдження цієї хвороби.

«Їм потрібно в 20 разів більше. Цей запис – спроба закрити різницю між тим, що є, і тим, що потрібно. Щонайменше почати це робити. Ми також робимо «Бенд Ейд Німеччина», «Бенд Ейд Франція».

Пісня увірвалася на верхівку британських музичних чартів. Редактор музичного журналу NME.com Ґреґ Кокран говорить, що через 30 років цю пісню можуть почути мільйони нових слухачів:

«Методи розповсюдження музики кардинально змінилися. Отже ця версія пісні «Бенд Ейд» буде доступною у кількох різних форматах».

Цей запис – спроба закрити різницю між тим, що є, і тим, що потрібно. Щонайменше почати це робити.
Боб Ґелдоф, музикант

Утім, не всім в Африці сподобався підхід британських музикантів. Вчитель музики в Ефіопії Езра Абабейт обурений назвою пісні.

«Ефіопці прийняли християнство в першому столітті нашої ери. Ми знаємо, коли Різдво. Також, використовуючи назву Африка, нібито мова йде про одну країну, - погана практика. Африка – континент, а не країна», заявив Езра Абабейт.

Кілька африканських співаків, у тому числі мега-зірки континенту – Саліф Кейта та Морі Канте – об’єдналися у групу «Родина Три-Ді» (3D Family), аби записати альтернативну пісню під назвою «Африка, зупини Еболу» (Africa, Stop Ebola). Усі зароблені кошти від продажу сінгла підуть організації «Лікарі без кордонів». Пісня, записана французькою та кількома африканськими мовами, закликає йти до лікаря, якщо людина почувається хворою, та не торкатися мертвих тіл. Серед учасників проекту – сенегалський реппер Дід`є Аваді. Він теж, без захвату, ставиться до британського «Бенд Ейд»:

«Кожний раз, коли ми маємо проблему в Африці, виникає Боб Ґелдоф: Я янгол і лечу рятувати бідних африканців».

Медичні експерти кажуть, що швидкому розповсюдженню хвороби в Західній Африці сприяє той факт, що людям бракує елементарних знань з охорони здоров’я. Музика може це змінити, говорить Морі Канте з Гвінеї.

«Я думаю, що мистецтво та культура – найкоротший шлях донести інформацію до селян, щоб вони розуміли важливість того, що потрібно знати, як уникати цієї напасті», - каже Морі Канте.

Обидва проекти, як би не ставилися їх учасники один до одного, допоможуть зібрати гроші та врятувати людські життя.

Дивіться також: Всеамериканський переляк : Ебола не сходить з екранів ТБ у США

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG