Спеціальні потреби

Європейські праворадикали грають на руку Росії


Кремль дає мільйони партіям, які прагнуть розвалити ЄС
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:00 0:00

Кремль дає мільйони партіям, які прагнуть розвалити ЄС

Французька крайньо права партія «Національний фронт» визнала, що отримала багатомільйонну позику від російського банку. Це стало ще одним свідченням посилення зв’язків між Кремлем та праворадикальними рухами в Європі. Тим часом уряд Франції відклав на невизначений час виконання контракту про продаж Росії двох бойових кораблів.

Франція зобов’язалася збудувати для Росії два вертольотоносці, але тепер Париж оголосив, що дії Москви в Україні перешкоджають виконанню контракту. А праворадикальна партія «Національний фронт», одна з найпотужніших політичних сил Франції, веде кампанію за те, щоб Росія кораблі таки отримала.

«Ми стоїмо на тому, щоб захищати нашу промисловість і захищати своє право торгувати з будь-якою країною, з якою нам захочеться», – каже представник «Національного фронту» Готьє Буше.

Лідер «Національного фронту» Марін Ле Пен часто гостює у Москві. У вівторок вона визнала, що її партія отримала 11 мільйонів доларів позики від Першого чесько-російського банку, який має російських власників.

Лондонський політолог Ніл Барнетт каже, що підтримка крайньо правих партій, які виступають проти Євросоюзу, стала частиною стратегії Кремля.

Лідер «Національного фронту» Марін Ле Пен часто гостює у Москві

«Щоб розділити європейські країни, щоб вбити клин між урядами, посилювати розкол в ЄС, але також, щоб послабити зв’язки між Євросоюзом і США. Одним зі способів домогтися цього є підтримка радикальних політичних сил, які можуть прийти до влади в одній з європейських держав», – каже Ніл Барнетт з Центру політичних досліджень у Лондоні.

Цього місяця, коли проросійські сили у Східній Україні оголосили вибори, кілька екстремістських партій у Європі погодилися поїхати в контрольований сепаратистами регіон як спостерігачі. Міжнародна спільнота назвала «вибори» незаконними, але сепаратисти за допомогою цих іноземних друзів Росії намагалися легалізувати їх підсумки.

«У списку іноземних спостерігачів, яких росіяни привезли спочатку в Крим, а потім у Донецьк і Луганськ, видно цілий набір правих європейських рухів, які відкрито підтримують Росію», – каже Барнетт.

Праворадикальна угорська партія «Йоббік»

Серед них праворадикальна угорська партія «Йоббік». Її представники закликають створити спеціальні табори для циганського населення і вважають, що євреї становлять загрозу національній безпеці.

Також у тому наборі італійська партій «Форца Італія», болгарська «Атака» та Комуністична партія Греції.

Цілком імовірно, що деякі з них фінансують з Росії.

«Це вже справа розвідки. Грошові операції відбуваються приховано і через підставну сторону», – каже Барнетт.

Італійська партій «Форца Італія», болгарська «Атака» та Комуністична партія Греції

За допомогою своїх праворадикальних союзників у Європі Москва намагається домогтися пом’якшення економічних санкцій, накладених через ситуацію в Україні, кажуть оглядачі. Міністерство фінансів РФ заявило, що через західні санкції та внаслідок падіння цін на нафту Росія за рік може втратити 140 млрд доларів.

Утім, президент Путін посилається на економічні труднощі, щоб іще більше розпалити серед росіян антизахідні настрої.

«Антиамериканська риторика лунає нестримно. Представники опозиції опинилися у становищі, коли їх можуть назвати зрадниками. Де населенню певною мірою насаджують ментальність війни», – каже Ніколас Редман з Міжнародного інституту стратегічних досліджень.

Наразі протистояння Росії із Заходом – риторичне й економічне. Але фахівці вважають, що Росія й далі співпрацюватиме з праворадикалами та намагатиметься з їхньою допомогою скористатися політичною нестабільністю у Європі.

Дивіться також : Конгресмен: пояснюю у США, що на Майдані були не нацисти

Конгресмен: пояснюю у США, що на Майдані були не нацисти
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG