Спеціальні потреби

Чому вірять російській пропаганді на Заході - пояснив американський історик


Російська антиукраїнська пропаганда успішно працює на Заході, бо створюється під конкретні історично сформовані групи з певним набором переконань та цінностей, які створюють підґрунтя для сприйняття ідей, які пропагує Москва. Про це на початку місяця у Чикаго заявив відомий західний історик Тімоті Снайдер.

"Коли росіяни говорять, що українська революція - це частина геополітичної боротьби вони орієнтуються на європейських та американських лівих, які справді схильні вважати, що США стоять за усіма подіями у світі. Вони думають, якщо справді має місце геополітична боротьба, то може нам треба бути проти США, а не Росії? Але головне це те, що така постановка питання дозволяє повністю прибрати з картини подій українців. Бо якщо йдеться про якусь шахову гру між США та Росією, між чоловіками у краватках у Кремлі та Пентагоні, то ніхто вже не думає про українців, про реальних людей, які страждають, ризикують, беруть активнішу ніж ми участь у виборах, воюють, не маючи армії та ін. Так, зводячи все до дискусії про геополітичне зіткнення США та Росії, росіяни повністю прибирають з неї самих українців", - розповів історик.

"Розглянемо їх тезу, що всі українці фашисти. Ринок для цієї ідеї - усі ті, хто вважає, що найбільша небезпека походить з відродження фашизму та анти семітизму. Якщо просто повторювати знову і знову, що твій ворог "фашист та нацист", люди почнуть думати, що може так і є. Якщо перебрати то стає смішно. Але у таких заяв, є свій ринок. Цей підхід працює, бо він щонайменше загальмовує тих, хто намагається розібратись з тим, що відбувається", - відзначив Тімоті Снайдер.

Лекція Тімоті Снайдера відбулась на початку місяця в університеті Чикаго в рамках відзначення 25-ї річниці тамтешнього факультету гуманітарних наук.

Дивіться також : Сотні мільярдів від Заходу Україна може отримати після реформ - експерт

Сотні мільярдів від Заходу Україна може отримати після реформ - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

XS
SM
MD
LG