Спеціальні потреби

Спонсори добровольчих батальйонів дають Порошенку три місяці - західні ЗМІ


Влада України діє так ніби не розуміє, наскільки критичного рівня сягнули стан економіки, незадоволення українців, обурення добровольчих батальйонів та нетерплячість Заходу. Неквапливий темп взятий Порошенком, Радою та Яценюком може призвести до краху країни у наступні місяці. Про це пишуть видання "Економіст" та "Дейлі Біст".

"Після виборів пройшов місяць - Україна досі немає уряду. А сварки через міністерські та парламентські посади вказують, що ніхто особливо не квапиться", - пише у четвер видання "Економіст".

Видання змальовує песимістичну картину розкладу сил на українській верхівці у час, який має шанс стати перідом історичних досягнень, або нечуваного провалу:

- Порошенко та Яценюк домовляються лише під тиском Заходу;

"Тиск заходу лишається потужним фактором в українській політиці. Про владну коаліцію в Україні домовились лише перед візитом віце-президента США Джозефа Байдена", - пише видання.

- Після успіху "Народного фронту" Яценюка на виборах, повторення протистояння а-ля Ющенко-Тимошенко здається дуже ймовірним;

Добровольчі батальйони вже говорять про створення паралельного міністерства оборони

"Виборці несподівано віддали більшість голосів на виборах "Народному фронту" Арсенія Яценюка. Це стало ударом по Порошенку і створило в Україні два силових центри", - пояснює "Економіст".

- Колосальний вплив на міністерські призначення мають не "висуванці Євромайдану", а олігархи на чолі з Коломойським. Останній спирається на силу зброї.

"Коломойський очолює уряд Дніпропетровщини і активно підтримує війну проти сепаратистів. Кажуть, що з ним пов'язаний голова МВС Арсен Аваков, який контролює чимало добровольчих батальйонів", - пише видання.

Готуватись до зимової війни Україні допомагає Канада - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:32 0:00

- Ніщо не вказує, що влада планує реальні реформи.

Всі зазначені фактори створюють передумови для обвалу за кількома сценаріями : від заворушень у регіонах з сильним російським впливом на фоні економічної скрути, до прямої дестабілізації ситуації Росією - пише Економіст.

Підставою для оптимізму, вказує видання, може служити лише той факт, що досі Порошенко та Яценюк таки зуміли зберегти цілісність України попри колосальні виклики.

Втім, потужні сили всередині самої України не вважають, що Порошенко та Яценюк взагалі будь-чого досягли на чолі держави, і готові покарати їх за "зраду" - про це попереджає "Дейлі Біст".

Влада Порошенка може не протриматись і трьох місяців. Про це у Києві видання попередили "дуже, дуже багаті патріотичні бізнесмени", спонсори українських добровольчих батальйонів.

Така структура буде працювати, або разом з Порошенком, або проти нього

У розмові із кореспондентом "Дейлі Біст" таємничі "спонсори" патріотичних збройних формувань розповіли, що Україна продовжує продавати зброю та військове устаткування до Росії, в той час, як українські вояки на Сході гинуть через "брак політичної волі, саботаж та бездарну бюрократію".

Волонтери поскаржились і на те, що допомогу армії розкрадають, включно з усім, що надоходить від Заходу.

"Навіть якби Біл Ґейтс дав Україні мільярд - на фронті би про це ніхто не відчув, волонтерські батальйони нічого не отримали б", - розповіли виданню.

НАТО має реалістичний план для армії України - командувач НАТО
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Спонсори батальйонів у безладі на фронтах винуватять особисто президента України і натякають, що готові спитати з нього на повну.

"Влітку Порошенко казав, що для початку роботи йому потрібен парламент та уряд. Тепер є і перше і друге - у нього більше не лишилось виправдань", - цитує видання анонімного спонсора добровольчих батальйонів.

"Дейлі Біст" вказує : добровольчі батальйони вже говорять про створення паралельного міністерства оборони, яке забезпечуватиме керівництво та координацію батальйонів.

Така структура, як і обрані до парламенту комбатів у майбутньому будуть працювати, або разом з Порошенком, або проти нього - залежно від того, чи займеться він втіленням обіцянок даних українцям на фронтах "та в тилу".

Дивіться також : Сотні мільярдів від Заходу Україна може отримати після реформ - експерт

Сотні мільярдів від Заходу Україна може отримати після реформ - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG