Спеціальні потреби

Франція відклала рішення про передачу «Містралів»


Вертольотоносець типу "Містраль" "Владивосток" у порту Сен-Назер, Франція
Вертольотоносець типу "Містраль" "Владивосток" у порту Сен-Назер, Франція

Франція на невизначений термін відклала передачу перших двох військових вертольотоносців «Містраль» Росії з огляду на конфлікт у Східній Україні, в якому Кремль підтримує сепаратистів.

Заступник міністра оборони РФ Юрій Борисов сказав інформаційній агенції РИА-Новости, що Росія поки що не висуватиме претензій до Франції, але очікує на виконання умов договору.

«Ми всім задоволені, це французи невдоволені. Ми терпляче чекатимемо, – сказав Борисов. – Усе викладено в договорі, ми будемо діяти згідно з буквою договору, як це роблять цивілізовані люди».

Західні союзники упродовж кількох місяців чинили тиск на Париж, вимагаючи не виконувати договір, сума якого становить 1,58 млрд доларів США. Франції загрожують штрафи за недодержання умов договору.

«Президент республіки вважає, що через ситуацію на сході України й надалі неможливо передати перші вертольотоносці. Тому він вирішив, що розгляд запиту про необхідний дозвіл на надання перших вертольотоносців Російській Федерації доцільно відкласти до наступного повідомлення», – сказано в заяві адміністрації президента Франції Франсуа Олланда.

За даними ООН, понад 4,300 людей загинули внаслідок діяльності проросійських бойовиків у Східній Україні.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG