Спеціальні потреби

В Україні вшанували пам’ять жертв Голодомору


В Україні вшанували пам’ять жертв Голодомору

У Києві та інших містах України вшанували пам’ять жертв Голодоморів. На території Національного музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні» в Києві відбувся жалобний мітинг, на якому пам’ять померлих вшанували хвилиною мовчання. По всій Україні було приспущено державні прапори України, а коли стемніло, багато людей взяли участь у традиційній акції «Запали свічку пам’яті», поставивши запалену свічку у вікні на знак скорботи за українцями, які загинули від голоду.

Президент України Петро Порошенко у зверненні до українців порівняв війну з підтримуваними Росією бойовиками на сході країни з геноцидом українського народу, коли від голоду загинули мільйони людей. Під час вшанування пам’яті жертв Голодомору Порошенко сказав, що вина за ці смерті лежить на радянському тоталітаризмі, та звинуватив бойовиків у подібній тактиці.

У суботу український президент вшанував пам’ять мільйонів людей, які загинули у 1932 та 1933 роках від геноциду, влаштованого радянською владою. Керівництво СРСР не визнавало голод, вилучало в селян їжу та забороняло виїжджати в інші місцевості в пошуках харчів.

За словами Порошенка, Голодомору не сталося б, якби Україна була незалежною, демократичною країною. Уперше за майже сто років, сказав він, в українському парламенті не буде комуністів – «цієї п’ятої колони, яка відповідальна за геноцид українського народу».

Він назвав підтримуваних Росією бойовиків на сході України «наступниками Сталіна» та звинуватив їх у повторенні «експериментів» часів Голодомору.

«Сьогодні ворог знову намагається роз'єднати нас, пересварити, посіяти між нами розбрат та ворожнечу, сьогодні нам як ніколи потрібна єдність», - сказав Порошенко.

На відзначенні річниці трагедії були присутні посли США та кількох інших держав, які визнали Голодомор актом геноциду проти українського народу. Росія не визнає геноцид, посилаючись на те, що інші республіки теж страждали від голоду.

Вшанування пам’яті жертв Голодомору в суботу стало першим за останні кілька років публічним заходом з відзначення трагедії, організованим державою. Колишній президент Віктор Янукович, який утік з країни раніше цього року, зменшив масштаб заходів порівняно з попередніми роками на догоду Кремлю.

«Янукович намагався не говорити про злочини радянського минулого. Почали закривати архіви, в яких містилися матеріали про злочини, вчинені за радянських часів. І навпаки, почали відновлювати деякі радянські традиції», - каже Володимир В’ятрович з Українського інституту національної пам’яті.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG