Спеціальні потреби

США успішно випробували ракети для системи ПРО


Запуск ракети Standard Missile-3 (SM-3)
Запуск ракети Standard Missile-3 (SM-3)

В ході випробування американської системи ПРО "Іджіс" (Aegis) в четвер були практично одночасно знищено дві крилаті ракети і одна балістична ракета. Протиракети були випущені з борту есмінця ВМС США John Paul Jones біля Гавайських островів, повідомило Агентство з протиракетної оборони.

Випробування, яке було проведено незабаром після полудня за місцевим часом, підтвердило ефективність модернізованої системи ПРО "Іджіс" - розробки компанії Lockheed Martin і двох різних ракет виробництва компанії Raytheon, говориться в повідомленні відомства.

Успішне випробування відбулося на тлі тривалої напруженості у відносинах між США і Росією в зв'язку з російською анексією українського Криму раніше цього року.

Планується, що нове обладнання, випробуване в четвер, буде встановлено на американських есмінцях і стане частиною системи Aegis Ashore. Вона в свою чергу буде введена в експлуатацію в Румунії наступного року для захисту деяких європейських регіонів від можливих балістичних ракетних атак.

У вчорашньому випробуванні були задіяні есмінець ВМС США, Агентство з протиракетної оборони і Тихоокеанське командування США. Агентство повідомило, що також застосовувалися датчики, встановлені на двох безпілотних літаках MQ-Reaper, виробництва компанії General Atomics.

Агентство повідомило, що в ході випробування керована ракета Standard Missile-3 (SM-3) Block IB компанії Raytheon успішно вразила балістичну ракету малої дальності. Крім того, дві крилаті ракети були практично одночасно перехоплені керованими ракетами SM-2 Block IIIA тієї ж компанії.

У 2002 році США прийняли рішення про створення системи ПРО. Основною зброєю національної системи ПРО США повинні були стати ракети-перехоплювачі великої дальності GBI (Ground Based Interceptors). Основою регіональної ПРО (відомої як ПРО на ТВД), повинні скласти системи, призначені для перехоплення ракет середньої і меншої дальності.


Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG