Спеціальні потреби

У Румунії почалося будівництво американської бази ПРО


Зліва направо: Віце-адмірал Джеймс Сірінґ, президент Румунії Траян Бесеску, представник Міністерства оборони США Джеймс Міллер, міністр оборони Румунії Мірча Душа
У Румунії почалося будівництво американської військової бази, яка стане частиною системи протиракетної оборони, яка викликала обурення Росії.

Очікується, що система ПРО на колишній румунській військовій базі Девеселу на півдні країни стане повністю функціональною до 2015 року. На ній будуть розміщені ракети-перехоплювачі SM-3 і радіолокаційне обладнання.

У понеділок на церемонії початку робіт був присутній заступник міністра оборони США з політичних питань Джеймс Міллер.

«Беручи до уваги, що для НАТО наступають нові часи, Альянсу доводиться мати справу з новими загрозами, - сказав він. - Однією з них є загроза ракетного удару».

Незважаючи на запевнення представників США, що система ПРО має на меті усунення загроз, що надходять з таких країн Близького Сходу, як Іран, Росія є завзятим противником цієї програми.

Москва підозрює, що ця ракетна оборонна ініціатива спрямована проти російських ракет. Російські дипломати заявляють, що створення ракетного щита НАТО не має сенсу, оскільки Іран не посідає ракет, які можуть загрожувати Західній Європі.

«Цей комплекс буде важливою частиною системи протиракетної оборони НАТО в Європі, - заявив заступник генерального секретаря НАТО Александр Вершбоу. - Він не буде нікому погрожувати, але забезпечить кращий захист людей, збройних сил і територій країн Альянсу в Європі».

Уряд США стверджує, що система не буде володіти наступальним потенціалом і спрямована виключно на відвернення ракетного удару з боку ворожих країн.

Проте Росія бачить в ракетах-перехоплювачах загрозу для себе і вважає, що розгортання системи ПРО може стати перешкодою для співпраці в сфері скорочення ядерних озброєнь та інших питань.

Очікується, що будівництво наземної радіолокаційної станції та встановлення ракет-перехоплювачів до 2015 означатиме для Румунії багатомільйонні інвестиції США.

У липні цього року європейське відділення Інженерного корпусу армії США уклало контракт на суму в 134 мільйони доларів з компанією Kellogg, Brown & Root Services, що охоплює всі аспекти будівництва наземного комплексу «Іджіс» (Aegis Ashore), включаючи зведення фундаменту для пускових установок ракет SM-3 та цілого ряду інших об'єктів забезпечення.

Очікується, що ще один контракт, який стосується будівництва допоміжних об'єктів ВМС США, буде оголошений на початку 2014 року.
XS
SM
MD
LG