Спеціальні потреби

Українські журналісти розвіюють руйнівні міфи минулого


"Мовне питання" в Україні зникло - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

"Мовне питання" в Україні зникло - експерт

Українські журналісти успішно борються з російською пропагандою вважають експерти, які взяли участь у конференції «Україна та глобальна інформаційна війна», що відбулась днями у Кембриджському університеті.

Українські журналісти, на думку їхніх американських колег, незважаючи на небезпечні умови на Сході, демонструють високий професіоналізм в неупередженому висвітленні подій.

Сейбра Айрес з видання «Christian Science Monitor” упродовж довгого часу висвітлювала події як в Росії, так і в Україні. За її словами, на Заході досі розглядають Україну не як окрему державу, а як частину регіону, де Путін має свої інтереси. Це, на думку Сейбри Айрес, є помилкою:

«На жаль, багато західних журналістів та науковців не розглядають Україну, як незалежну державу. Радше, як частину колишнього СРСР, територію інтересів Путіна. Але остання криза почали виводити Україну зі сфери так званих «російських досліджень і примусила репортерів та експертів розглядати її як окрему країну, а не частину Росії чи територію у Східній Європі».

Україні важко вести інформаційну війну через брак ресурсів, які є у Росії: це і фінанси, і висококваліфіковані журналісти, які відпрацьовують певні замовлення згори
Тетяна Захарченко

Коли йдеться про протидію російській пропаганді, вважає Сейбра Айрес, українські ЗМІ знаходяться у невигідній ситуації, оскільки не мають такого фінансування, яке мають росіяни.

«Я, як журналіст, не можу змагатися з російською пропагандою. Що я можу робити, так це давати факти, розказати про справжню ситуацію на місці. Наприклад, якщо російські ЗМІ повідомляють, що українські військові розіп’яли хлопчика у Слов’янську. Моя робота - провести розслідування і сказати чи це сталося насправді, чи ні. І, як ми знаємо, українські військові нікого не розпинали», сказала Сейбра.

Тетяна Захарченко – професор Кембриджського університету – погоджується:

«Так, Україні важко вести інформаційну війну через брак ресурсів, які є у Росії: це і фінанси, і висококваліфіковані журналісти, які відпрацьовують певні замовлення згори. Цікаво те, що українці, не маючи цих ресурсів, спромоглися згуртувати суспільство, щоб відповідати на ці виклики».

Українські журналісти є частиною демократичного суспільства і мають продовжувати тиснути на владу, щоб вона несла відповідальність за свої дії
Сейбра Айрес

Тетяна Захарченко вважає, що відмова від використання міфу про існування двох Україн, відмова від експлуатації мовного питання лише укріпить позиції країни в інформаційній війні.

«Фантастично спостерігати за тим, як українські журналісти поступово відмовляються від використання подібних руйнівних міфів минулого, наприклад, що на Заході живуть лише націоналісти, а на Сході розмовляють виключно російською мовою – Обидва твердження - це неправда. Цілковито змінилося уявлення, що означає бути українцем. Тепер бути українцем не залежить від знання мови. Бути українцем означає поважати країну, в якій ти живеш, незалежно від мовних чи культурних відмінностей», заявила Тетяна.

Сейбра Айрес, коментуючи роботу українських колег, переконана, що вони добре роблять свою роботу, висвітлюючи кризу в Україні. Особливо це стосується журналістів, які займаються розслідуваннями. Вона також вважає, що українські журналісти є частиною демократичного суспільства і мають продовжувати тиснути на владу, щоб вона несла відповідальність за свої дії.

Дивіться також: Чим гірше живуть росіяни, тим стабільніша влада – Левада-Центр

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG