Спеціальні потреби

Кіссинджер про російську агресію проти України


Україна може бути вікном в Росію, або майданчиком для війни - Кіссинджер
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Україна може бути вікном в Росію, або майданчиком для війни - Кіссинджер

Генрі Кіссинджер, держсекретар США за президентів Форда та Ніксона, зробив чималий внесок для встановлення миру у світі. У 1973 році, значною мірою в час перемир’я у В’єтнамі, він отримав Нобелівську премію миру. За активної участі Кіссинджера протистояння між США та Радянським Союзом, відоме як «холодна війна», набуло пом’якшення, від чого почалось поступове обмеження наступальних озброєнь суперницьких сторін. Сьогодні, коли США та Росія знову опинились на порозі нової «холодної війни», Генрі Кіссинджер поділився своїм баченням ситуації в російсько-українському конфлікті. Ярина Матвійчук розповідає.

Одним із основних на сьогодні завдань для міжнародної спільноти, вважає Генрі Кіссинджер – не скидати Росію з рахунків. Рецептом припинення наростаючого конфлікту у світі є домовитись із росіянами, каже він, а не ізолювати їх:

«Мені сумно бачити ситуацію, в якій ми опинилися. Я думаю, Росія повинна бути невід’ємною частиною міжнародної системи. Під час «холодної війни» я протистояв тому, що, я думав, було радянським тиском. Але і тоді, і зараз ще більше я вважаю дуже важливим повернути Росію та інші країни у стан взаємної співпраці».

За словами Кіссинджера, кожна зі сторін у нинішній ситуації має для себе вирішити місце України у конфлікті: чи це вікно в Росію, чи майданчик для розв’язання широкомасштабної війни:

«Я думаю, питання в тому, що треба ухвалити фундаментальне рішення: Україна має право бути вільною державою, але інші країни мають вирішити, чи вони хочуть бачити Україну як стратегічний форпост, чи це має бути міст між іншими країнами. Якщо Україну розглядатимуть як форпост з одного боку, з іншого боку це призведе до глибокого конфлікту. Якщо ж є прагнення спільно підтримати незалежну України, і Україна стане мостом, а не передовою війни, то ми можемо уникнути небезпеки «холодної війни».

Після інтерв’ю «Голосу Америки» Генрі Кіссинджер попрямував до Нью-Йорка, де у Раді з міжнародних відносин розповів, що корінь проблеми у конфлікті з Росією бачить в одній людині – у російському президенті:

«Я б порівняв Путіна з яким-небудь царем. Я не думаю, що Путін вірить, що урядова система в Росії по суті несумісна із системо правління на Заході. Він глибоко обурений діями Заходу і реагує таким чином, як би це зробив Петро Великий. Це жорстоко».

При цьому Генрі Кіссинджер зауважує, що навіть радянські керівники у свій час зрозуміли, що їхня система не працює. Через якийсь час, можливо, це зрозуміють у Кремлі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG