Спеціальні потреби

США застерігають сепаратистів і Росію від нового наступу


У вівторок США попередили проросійських сепаратистів і Росію, що будь-які їхні намагання просунутися далі вглиб України стали б іще одним порушенням суверенітету й територіальної цілісності України, а також грубим порушенням «мінських домовленостей».

«Останніми днями підтримувані Росією сепаратисти публічно заявляли про свої наміри розширити підконтрольну їм територію. Ми рішуче засуджуємо постійні атаки терористів у Маріуполі, Дебальцевому та в районі донецького аеропорту. Будь-які спроби просунутися далі територією України будуть ще одним порушенням суверенітету і територіальної цілісності України та грубим порушенням «мінських домовленостей», що їх підписали Росія, Україна і сепаратисти», - заявила на брифінгу речниця Державного департаменту Джен Сакі (Jen Psaki).

За її словами, «шлях до мирного процесу існує, але лише за умови, що Росія та її маріонетки повною мірою виконуватимуть свої зобов’язання за мінськими домовленостями, у тому числі щодо негайного виконання умов перемир’я; виведення усіх іноземних військ, озброєння та техніки з України; повернення Києву контролю над українським кордоном; і забезпечення умов для ефективного моніторингу зони, де введено режим припинення вогню, та міжнародного кордону».

XS
SM
MD
LG