Спеціальні потреби

РНБ США: Ціна для Росії за дестабілізацію України зростатиме


Президент Обама зустрічається з членами Національної ради безпеки (18 серпня)
Президент Обама зустрічається з членами Національної ради безпеки (18 серпня)

Речниця Ради національної безпеки при президентові США Бернадетт Міган заявила, що якщо Москва далі зневажатиме свої зобов’язання за «мінськими домовленостями», санкції проти РФ зростуть.

«США засуджують незаконні так звані «вибори», проведені в неділю в окремих районах Донецької та Луганської областей підтримуваними Росією сепаратистами. Цей виборчий фарс суперечить Конституції України, закону про особливості місцевого самоврядування та фундаментальним нормам виборчого права. Підписавши 5 вересня Мінський протокол, як Росія, так і її маріонетки-сепаратисти погодилися дотримуватися закону України про особливості місцевого самоврядування», - йдеться в заяві, яку оприлюднила в понеділок прес-служба Білого дому.

«Провівши 2 листопада так звані «вибори», вони, тим самим, порушили умови протоколу. Як ми вже заявляли раніше, Сполучені Штати не визнають жодних повноважень осіб, що заявляють претензії на те, що вони представляють окремі райони Донецької і Луганської областей на підставі цього незаконного голосування», зазначила у своїй заяві речниця Ради національної безпеки США при президентові Бернадетт Міган.

Вона висловила стурбованість США заявою Міністерства закордонних справ Росії, що намагається надати легітимності цим псевдовиборам. США також занепокоєні повідомленнями про те, що Росія знову переміщує свої війська і військову техніку до деяких районів міжнародно-визнаного кордону. Кордон Росії та України залишається поза моніторингу і контролю з боку уряду України, незважаючи на зобов'язання Росії сприяти створенню ефективної міжнародної місії спостереження, наголосила речниця РНБ США.

«Ми також стурбовані повідомленнями ОБСЄ про те, що безпілотні літальні апарати її спеціальної спостережної місії, діючі на схід від контрольної лінії, в останні дні піддаються обстрілам. У більш широкому плані, триваючий зрив зобов'язань, узятих Москвою на себе в рамках мінських домовленостей, ставить під питання її відданість мирному вирішенню конфлікту в окремих районах Східної України.

«Ми закликаємо російське керівництво дотримуватися зобов'язань, взятих ним в Мінську, включаючи повне виведення іноземних сил, відновлення суверенного контролю України над її кордонами під наглядом ОБСЄ, і проведення місцевих виборів відповідно до українського закону про особливості місцевого самоврядування, призначених на 7 грудня.

«Як ми вже неодноразово заявляли, у Росії є вибір. Якщо вона підтримає мирний процес і буде дотримуватися своїх досягнутих в Мінську зобов'язань, то ціна, яку Росія платить за дестабілізацію України, буде знижуватися. Якщо ж Москва і надалі ігноруватиме взяті на себе в Мінську зобов'язання і продовжуватиме свої дестабілізуючі і небезпечні дії, ціна, яку Росії доведеться заплатити, буде зростати», - йдеться в заяві речниці Ради національної безпеки при президентові США Бернадетт Міган.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG