Спеціальні потреби

Росія виходить за межі мінських домовленостей – держсекретар США


Держсекретар Джон Керрі заявив про це телеканалу Bloomberg.

Заяви Росії про підтримку сепаратистських «виборів» 2 листопада виходять за межі досягнутих у вересні в Мінську угод. Про це держсекретар США Джон Керрі заявив в інтерв’ю телеканалу Bloomberg, інформує сайт зовнішьополітичного відомства.

«Ми б не розглядали їх (псевдовибори – ред.) як легітимні, вони можуть стати проблемою», – наголосив Керрі.

Очільник американського зовнішньополітичного відомства схвалив укладення газових домовленостей між Києвом і Москвою, «деякі свідчення про відведення військ і зниження рівня насильства», але ці сигнали, на його думку, є дуже непевними.

«Цього недостатньо, щоб когось задовольнити, гадаю, ми стурбовані», – сказав Керрі.

Він також вважає, що запроваджені країнами Заходу санкції «мають глибокий вплив на російський бюджет та економіку», і Росія переживає «серйозні проблеми».

Україна, на думку держсекретаря США, може мати водночас «потужні» відносини і з Росією, і з Європою та стати «мостом між ними».

«Але президент Путін справді повинен вирішити, що він хоче поважати суверенні права народу України і працювати з нами в конструктивному руслі», – зауважив Джон Керрі.

У контрольованих проросійськими сепаратистами частинах українського Донбасу 2 листопада триває голосування на так званих «виборах». Українська влада, Сполучені Штати, Європейський союз та інші західні країни, генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун наголосили, що ці «вибори» нелегітимні і не будуть визнані. Російські офіційні особи тим часом заявляють про намір визнати результати голосування.

Передрук з "Радіо Свобода"
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG